آبرسانی به ۶۰ روستای کرمانشاه با مشارکت خیرین

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به مشارکت خیران و نیکوکاران برای رساندن آب سالم به ۶۰ روستای استان، گفت: ۳۴۹ روستای استان در طرح قرارگاه جهادی آبرسانی می‌شوند

 

به گفته علی‌رضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه قرارگاه جهاد آبرسانی در وزارت نیرو از دی‌ماه گذشته راه‌اندازی شده و قرار است آبرسانی به روستا‌های محروم با شتاب بیشتری انجام شود.

وی ادامه داد: سهم استان کرمانشاه در این برنامه جهادی آبرسانی به ۳۴۹ روستا، با اعتبار ۳۱۴ میلیارد تومان است که تفاهم‌نامه آن با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) زمستان سال گذشته امضا شد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، در حال حاضر عملیات اجرایی آبرسانی به حدود ۱۳۰ روستا وارد فاز اجرایی شده که پیشرفت فیزیکی بین ۵ تا ۳۰ درصد دارند و خیلی امیدواریم که تا پایان سال بخش عمده این روستا‌ها به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به مشارکت خیران و نیکوکاران برای رساندن آب سالم به ۶۰ روستای استان، افزود: با اتمام این پروژه‌ها شاخص بهره‌مندی آب روستا‌ها که در حال حاضر حدود ۸۰ درصد است به بالای ۹۰ درصد می‌رسد.

کاکاوند در پایان، یادآور شد: استان کرمانشاه ۲ هزار و ۶۰۰ روستا دارد که حدود ۲ هزار و ۳۰۰ روستای‌ از این تعداد آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند.