آغاز اجرای طرح هوشمندسازی توزیع آرد در کرمانشاه

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از آغاز اجرای طرح هوشمندسازی توزیع آرد در استان خبر داد.

ماشاءالله ارویسی با بیان اینکه اجرای طرح هوشمندسازی توزیع آرد از روز گذشته(۱۶ خرداد) در استان استارت خورده، گفت: در راستای اجرای این طرح تاکنون ۱۵۰۰ دستگاه کارت‌خوان هوشمند وارد استان شده که قرار شده در کوتاهترین زمان ممکن توسط نماینده های بانک سپه در خبازی های سطح استان نصب شود.

ارویسی با اشاره به برنامه ریزی برای وارد کرد دستگاه های کارت خوان بیشتر به استان، افزود: استان کرمانشاه حدود ۲۲۰۰ واحد خبازی دارد که تمام این واحدها به دستگاه کارت خوان هوشمند مجهز خواهند شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح هیچ گونه محدودیتی برای خرید نان از سوی مردم ایجاد نخواهد شد، گفت: قیمت نان هم هیچ تغییری نخواهد کرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه ششمین استان کشور است که اجرای آزمایشی این طرح را با هدف توزیع عادلانه آرد و کوتاه کردن دست دلالان و قاچاقچیان آغاز کرده، گفت: این طرح با هدف رصد و پایش میزان آرد تخصیصی به واحدهای خبازی و تناسب آن با میزان نان عرضه شده به مردم اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح بر کار نانوایی ها نظارت خواهد شد تا فروش نان در نانوایی ها متناسب با توزیع آرد باشد، تاکید کرد: اجرای این طرح از تعطیلی خودسرانه واحدهای خبازی و یا عرضه خارج از شبکه آرد جلوگیری خواهد کرد.

ارویسی با بیان اینکه تدابیر لازم برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی در طرح اندیشیده شده، گفت: در اجرای این طرح تمام فرایند خرید آرد تا فروش نان کنترل می‌شود.

وی یادآور شد: با اجرای طرح هوشمندسازی توزیع آرد سهمیه آرد واحدهای خبازی هم تغییری نخواهد کرد، مگر اینکه واحد خبازی بخواهد تخطی کند که در این صورت با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.