آغاز دیرهنگام بارش‌های موثر پاییزه در کرمانشاه

به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه، پیش‌بینی بلندمدت نشان می‌دهد بارش‌های موثر پاییزی امسال دیرتر در کرمانشاه آغاز خواهد شد.

علی محمد زورآوند، با اشاره به پیش‌بینی‌ بلندمدت برای وضعیت بارش در پاییز امسال، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بارش‌های موثر پاییز امسال در کرمانشاه دیرتر آغاز خواهد شد، بدین معنا که اگرچه به طور نرمال بارش موثر در نیمه‌های آبان ماه رخ می‌داد، اما احتمالا بارش‌ موثر امسال در پایان آبان و یا حتی در آذرماه رخ دهد.

وی ادامه داد: از آنجایی که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در آبان ماه بارش چندان زیادی نداشته باشیم، به احتمال زیاد بارش موثر حتی تا آذر ماه عقب خواهد افتاد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه بارش‌های مهر و آبان امسال را با توجه به پیش‌بینی بلندمدت صورت گرفته کمتر از نرمال دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم بارش‌ها در آذرماه روند معمولی را طی کند و به سمت نرمال باشد.

زورآوند خاطرنشان کرد: این امیدواری وجود دارد که وضعیت بارش در زمستان تا حدودی بهتر و به اندازه نرمال باشد، اما به هر حال کم بارشی‌ پاییز جبران نخواهد شد.

وی با بیان اینکه همه این موارد بر اساس پیش بینی‌های بلندمدت اعلام شده و امکان تغییر آن وجود دارد، اضافه کرد: البته تا کنون سیگنالی مبنی بر تغییر این پیش‌بینی‌ها دریافت نکرده ایم، اما باید منتظر پیش‌بینی‌های دقیق‌تر کوتاه مدت هم بود.