اجرای دادرسی الکترونیکی برای بیش از ۱۹۰۰ زندانی در کرمانشاه

رسانا پرس_دادستان کرمانشاه گفت: گفت: در چندماهه اخیر، حدود ۲ هزار و ۹۲ زندانی در کرمانشاه دادرسی داشته‌اند که از این تعداد دادرسی یک‌هزار و ۹۱۰ زندانی به شکل الکترونیک بوده است.

شهرام کرمی دادستان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با اشاره به توسعه بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و سامانه‌های ارتباطی آنلاین در دستگاه قضایی، اظهار کرد: با شیوع بیماری کرونا، دستگاه قضایی تلاش کرد تا میزان خدمات الکترونیک خود به مردم را به منظور کاهش ترددها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حداکثر برساند.

وی ادامه داد: یکی از این خدمات که با کمک فناوری‌های نوین به شکل الکترونیکی در آمد‌، راه‌اندازی دادرسی‌های الکترونیک برای زندانیان بود که در راستای حفظ سلامت آن‌ها در ایام شیوع بیماری کرونا اجرا شد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه طی مدت دو سال اخیر اتاق‌های دادرسی الکترونیک در زندان‌ها و شعب مراجع قضایی کشور راه‌اندازی شدند، اعلام کرد: در دادرسی الکترونیک دیگر نیازی به اعزام زندانیان به مراجع قضایی نیست و قاضی بصورت آنلاین می‌تواند به پرونده هر زندانی رسیدگی کند.

وی با تاکید براینکه اجرای این طرح مزیت‌های دیگری هم بدنبال داشت، افزود: صرفه‌جویی در وقت، کاهش تردد‌ها، ارتقای شاخص امنیت و پیشگیری از خطرات احتمالی حین اعزام زندانی از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

کرمی اشاره‌ای هم به آمار استفاده از دادرسی الکترونیک برای زندانیان کرمانشاهی پرداخت و گفت: در چندماهه اخیر، حدود ۲ هزار و ۹۲ زندانی در کرمانشاه دادرسی داشته‌اند که از این تعداد دادرسی یک‌هزار و ۹۱۰ زندانی به شکل الکترونیک بوده است.