اختصاص هزارو۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب و خاک به استان کرمانشاه

رسانا پرس- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سفر رییس جمهور به کرمانشاه، هزارو۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه آب و خاک به استان کرمانشاه اختصاص یافت.

به گزارش رسانا پرس، شهریار قاسمی افزود: این اعتبار برای توسعه بخش‌های مختلف حوزه آب و خاک، توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار، حفاظت از جنگل ها، اجرای طرح کاداستر و سیستم‌های آبیاری نوین و کم آب بر، احداث کانال‌ها و جوی‌ها و بازسازی قنات‌ها هزینه خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه استان کرمانشاه یکی از قطب‌های توانمند امنیت غذایی در کشور محسوب می‌شود افزود: باید ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان کرمانشاه را شناسایی کرده و روی آن‌ها سرمایه گذاری کنیم.

قاسمی سپس به ظرفیت‌های کشاورزی استان در اراضی شیبدار جهت ایجاد باغات و استفاده از آب سبز تاکید کرد و گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه و ایجاد باغات شیبدار به استان تخصیص یافته است و ضرورت دارد با توجه به ظرفیت‌های منطقه این مهم بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

تکمیل طرح کاداستر، ضرورت حفظ کاربری اراضی کشاورزی، تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران، توجه به توسعه صنعت دامپروری و دامداری، توسعه گلخانه ها، تسریع در آبرسانی به باغات، از موارد دیگری است که باید در دستور کار قرار گیرد.