از کودکی فرزندانتان را کتابخوان بار بیاورید

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به خانواده‌ها توصیه کرد: از دوران کودکی فرزندانشان را کتابخوان بار بیاورند.

فردین منصوری به مناسبت هفته کودک(۱۶تا ۲۲ مهر) ، با بیان اینکه باید فرهنگ مطالعه را از سنین کودکی در افراد نهادینه کنیم، گفت: اگر کتابخوان کردن افراد از سنین کودکی آغاز شود، فرد به مطالعه کتاب عادت کرده و آن را به عنوان بخشی از زندگی خود می‌پذیرد.

منصوری با بیان اینکه خانواده‌ها نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه دارند، گفت: اگر خانواده‌ها کتابخوان کردن فرزندانشان را در برنامه بگذارند، در آینده جامعه کتابخوانی خواهیم داشت.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه کتابخوانی را در توسعه جوامع تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: برای توسعه جامعه باید کتابخوانی را در جامعه نهادینه کنیم.

منصوری با بیان اینکه کتاب آگاهی‌ انسان را بالا می‌برد، انسان‌های کتابخوان را در فهرست افراد موفق جامعه قرار داد.

وی با تاکید بر اهمیت مطالعه کتاب خوب در علاقمند کردن کودکان به مطالعه، گفت: کتاب خوب برای کودکان کتابی است که در عین داشتن جاذبه‌های لازم، علایق کودک را هم در نظر داشته باشد.

منصوری کتاب‌های خوب برای کودکان را کتاب‌هایی دانست که باعث یادگیری کودک شده و در افزایش درک زبانی او نقش داشته باشند.

وی توجه به مفاهیم تربیتی را در انتخاب کتاب خوب برای کودکان مهم دانست و گفت: کتاب‌ها باید بر اساس میزان رشد یافتگی و یا رشد نیافتگی کودک انتخاب شوند.

وی یادآور شد: کتاب خوب برای کودکان کتابی است که متناسب با رده سنی آنها بوده و با ذائقه او نیز سازگار باشد.

منصوری سپس با بیان اینکه شکل ظاهری و جنس کتاب برای کودکان مهم است، گفت: کتاب‌های خوب برای کودکان کتابهایی هستند که از نظر ظاهری متناسب علایق کودکان بوده، ضمن اینکه جنس آنها خوب بوده و به آسانی پاره و خراب نشوند.

وی اضافه کرد: کتاب‌های پارچه‌ای و پلاستیکی از بهترین کتاب‌ها برای کودکان هستند.

منصوری در پایان از خانواده‌ها خواست تا حتما در هزینه‌های ماهانه خانوار خود بخشی را هم برای خرید کتاب در نظر بگیرند تا فرزندانشان یاد بگیرند خرید کتاب در زندگی یک اولویت است.