اسب کُرد به نام کرمانشاه در آستانه ثبت ملی

رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه گفت: هر چه سریع‌تر پرونده ثب ملی اسب کُرد باید مراحل اداری مربوطه را سپری کند که بلافاصله به‌دنبال ثبت جهانی این میراث ارزشمند استان باشد.

به گزارش رساناپرس،جهانبخش شکری رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه امروز در نشست تخصصی اسب کُرد در جمع اعضای انجمن صنفی و پرورش دهندگان و باشگاه‌داران اسب استان کرمانشاه با اشاره به همدلی همه زحمتکشان اسب‌دار استان در زمینه ثبت ملی اسب کُرد، اظهار کرد: هر چه سریع‌تر این پرونده باید مراحل اداری مربوطه را سپری کند که بلافاصله به‌دنبال ثبت جهانی این میراث ارزشمند استان باشیم.

احسان احمدی‌نصر رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه نیز در ادامه به اتمام پرونده اولیه برای ثبت ملی و همچنین جزئیات این پرونده تحت عنوان آیین و رسوم پرورش اسب کُرد اشاره کرد و گفت: در اسرع وقت به اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان ارجاع داده خواهد شد.

در ادامه برخی از مدعوین نقطه نظرات خود را در جهت تقویت پرونده فوق الذکر بیان داشتند، ارسلان حسینی با تشکر از اقدامات انجام شده، سوارکاری را یکی از رشته‌های محبوب استان معرفی کرد که قطعا با ثبت ملی و جهانی اسب کُرد می‌تواند رونق بیشتری در استان پیدا کند.