استاندار کرمانشاه: جشن‌های دهه مبارک فجر ادارات نباید در ساعات اداری برگزار شود

رسانا پرس-استاندار کرمانشاه گفت: ادارت نباید به بهانه برگزاری جشن‌های دهه مبارک فجر و اعیاد پیش رو، خدمت‌رسانی به مردم را تعطیل کنند.

به گزارش رسانا پرس- محمد طیب صحرایی،در جلسه شورای اداری استان، با تبریک فرا رسیدن ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف دستاوردهای بزرگی داشته که وظیفه داریم آنچه انقلاب برای ما به ارمغان آورده که خودباوری و خوداتکایی از بزرگترین این دستاوردهاست را بیان کنیم، زیرا بیان این دستاوردها موجب امیدآفرینی در جامعه خواهد شد.

 

وی با تاکید بر تبیین خدمات و دستاوردهای انقلاب، گفت: در استان هم طی این سال‌های انقلاب کارهای بسیار بزرگی انجام شده که مایه مباهات است. امروز در استان بیش از ۱۲۰ میلیون تن تولیدات صنعتی، ۲۰ میلیون تن تولیدات معدنی، بیش از پنج میلیون تن تولیدات کشاورزی داریم. ۹۲ شرکت دانش بنیان در استان فعالیت دارند و ۲۰ محصول منحصربه‌فرد تولید می‌کنند و همه این افتخارات را باید به گوش مردم برسانیم تا در جریان دستاوردهای انقلاب قرار گیرند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه از ۱۲ بهمن که آغاز ایام دهه مبارک فجر است تا روز یازدهم اسفند که برگزاری انتخابات را داریم باید یک ماه پر از نشاط و شادابی را در استان داشته باشیم، گفت: این یک ماه باید به مردم استان بهتر و خوشایندتر بگذرد. بهترین کاری نیز که منجر به این امر خواهد شد خدمت بیشتر به مردم است. در این یک ماه باید خدمت رسانی به مردم تقویت شده محسوس‌تر باشد.

 

وی با تاکید بر خدمت رسانی بیشتر به مردم در این ایام گفت: هیچ اداره و دستگاهی به بهانه برپایی جشن نباید تعطیل شود و خدمت به مردم را محدود کند. در ساعات اداری هیچ جشنی نباید در ادارات برگزار شود. ادارات اگر می خواهند دهه فجر را گرامی بدارند باید بیشتر به مردم خدمت کنند.

 

صحرایی عنوان کرد: فضای شاد و با نشاطی که در دهه مبارک فجر ایجاد می شود باید تا روز انتخابات تداوم داشته باشد و در روز یازدهم اسفند مردم در یک فضای پرنشاط پای صندوق های رای حاضر شوند. دستگاه‌ها می‌توانند در روز انتخابات نیز برنامه های خانوادگی برای پرسنل خود تدارک ببینند تا کارکنان آنها به همراه خانواده هایشان در فضایی پرنشاط پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

 

استاندار کرمانشاه به اهمیت حضور مردم در انتخابات هم اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب انتخابات در کشور ما فرمایشی بود، اما در جمهوری اسلامی ایران رای مردم تعیین کننده است و این مردم هستند که با رای خود سرنوشتشان را تعیین می‌کنند. در انتخابات پیش رو هم شاهد فضایی رقابتی هستم و برای کسب هر کرسی مجلس بیش از ۳۰ نفر با هم رقابت خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه دولت در انتخابات هیچ کاندیدایی ندارد و کاملا بی طرف است، گفت: اگرچه نسبت به اصل موضوع انتخابات متعصبیم و حضور گسترده مردم را در انتخابات دنبال می کنیم، اما نسبت به کاندیداها بی‌طرفیم. میزان رای ملت است و هر کسی را که مردم انتخاب کنند مورد احترام است.

 

صحرایی در بخش دیگر سخنانش به ایجاد قرارگاه فرهنگی در استان اشاره کرد و گفت: بنا داریم قرارگاه فرهنگی جامعی در استان تشکیل دهیم و از همه ظرفیت ها استفاده کنیم تا از موازی کاری و کارهای جزیره ای پرهیز شود.

 

وی ادامه داد: دستگاه‌های مختلف ظرفیت‌های خوبی در اختیار دارند که باید از این ظرفیت ها در جهت ارائه خدمت بهتر به مردم استفاده شود.

 

استاندار کرمانشاه همچنین از مدیران دستگاه‌ها خواست نظارت جدی بر روند امور و نحوه ارائه خدمت به مردم در دستگاه زیرمجموعه خود داشته باشند تا اهمال کاری عده‌ای موجب نارضایتی مردم نشود.

 

به گزارش ایسنا، علی شعبانی رییس ستاد انتخابات استان هم گزارشی از روند برگزاری انتخابات در استان ارائه داد و گفت: تا امروز ۲۵۵ داوطلب انتخابات مجلس در استان تایید صلاحیت شده اند که احتمال افزایش این تعداد هم وجود دارد.

 

وی با اشاره به افزایش تعداد داوطلبین انتخابات مجلس نسبت به دوره‌های گذشته، گفت: این امر باعث گرم‌تر شدن تنور انتخابات خواهد شد.

 

شعبانی با اعلام اینکه باید با خدمت رسانی بیشتر و ایجاد امید در جامعه مردم را به حضور در انتخابات دلگرم کنیم، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در این یک ماه مانده به انتخابات باید مسابقه خدمت‌رسانی به مردم بگذارند.