استاندار کرمانشاه: شهر جدید کرمانشاه باید شهری مدرن و پیشرفته باشد

استاندار کرمانشاه با تاکید بر انجام مطالعات دقیق و همه جانبه برای احداث شهر جدید کرمانشاه، گفت: این شهر باید ویژگی های یک شهر مدرن و پیشرفته را داشته باشد و امکاناتی که در شهر کرمانشاه نداریم، در شهر جدید احداث شود.

بهمن امیری مقدم در جلسه بررسی نظرات کارشناسی برای احداث شهر جدید کرمانشاه اظهار کرد: به نظرات کارشناسی برای ضرورت ساخت شهر جدید کرمانشاه احترام می گذاریم و نقاطی که برای این موضوع در نظر گرفته شده باید به دقت و همه جانبه مورد ارزیابی قرار گیرند.
وی با بیان اینکه باید پیش بینی ها و نکات راهبردی برای احداث شهر جدید اندیشیده شود و برای اجرای آن نباید حتی از یک موضوع هم غافل شد، توجه به نیازها و توقعات مردم در اجرای این شهر را مورد تأکید قرار داد.
مقام عالی استان با اشاره به برخی از نقاط در نظر گرفته شده برای احداث شهر جدید در نزدیکی کرمانشاه، گفت: شهر کرمانشاه در اطراف خود دارای ظرفیت ها و امکانات خوبی برای احداث شهر جدید می باشد، اما تمامی این نقاط باید توسط کارشناسان به دقت بررسی شود و با احداث این شهر به توسعه گردشگری هم توجه داشت.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: شهرها در گذشته بر اساس یکسری الزامات و امکانات موجود ساخته شده اند و برای احداث شهر جدید باید دیدگاه ها و نظرات مردم را هم لحاظ کنیم.
امیری مقدم گفت: انجام مطالعات دقیق برای احداث شهر جدید الزامی است و این شهر باید ویژگی‌های یک شهر مدرن و پیشرفته را به همراه داشته باشد و امکاناتی که در شهر کرمانشاه همچون پارک کودک و نوجوان نداریم، حتماً ضرورت دارد که در احداث آن به ایجاد چنین امکاناتی توجه شود.
وی با تأکید بر اینکه هدف از ساخت شهر جدید باید آسایش و آرامش مردم باشد، گفت: در احداث این شهر باید به دیگر موضوعات مانند ساخت منازل زیبا و دلنشین توجه کرد تا افرادی که نمی خواهند در آپارتمان زندگی کنند، در این واحدها سکونت کنند.
وی تأکید کرد: در اجرای طرح ساخت شهر جدید باید قانون مداری و توجه به ضوابط قانونی با جدیت لحاظ شود و به هیچ عنوان قانون گریزی را قبول نخواهیم کرد.
استاندار کرمانشاه در پایان گفت: مردم کرمانشاه مردمان با فرهنگ و با اصالتی هستند و باید تمام امکانات و پیش‌بینی های لازم برای احداث چنین شهری اندیشیده شود.
با توجه به افزایش جمعیت شهر کرمانشاه، از چند سال پیش بحث احداث شهری جدید در کنار شهر فعلی کرمانشاه مطرح شد.