استاندار کرمانشاه: کریدور بزرگراهی کامیاران – کرمانشاه باید تا شهریورماه تکمیل شود

استاندار کرمانشاه گفت: کریدور بزرگراهی کامیاران - کرمانشاه یکی از محور‌های مهم مبادلاتی استان است که باید تا هفته دولت در شهریورماه تکمیل و به بهره برداری برسد

بهمن امیری مقدم در نشست شورای ترافیک استان که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیران کل راهداری و راه و شهرسازی، شهردار کرمانشاه و مدیران عضو این شورا برگزار شد؛ عنوان کرد: موضوع حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان یک هشدار جدی برای همه است و باید در کرمانشاه هم دستگاه‌های مسئول هر چه سریع‌تر ساختمان‌ها و سازه‌های خطرآفرین را شناسایی و اقدامات لازم و قانونی در قبال آن‌ها را انجام دهند.

وی عنوان کرد: در تعطیلات پیش رو بی گمان شاهد حضور مسافران زیادی در سطح استان خواهیم بود و دستگاه‌های مربوطه از هم اکنون باید پیش بینی‌های لازم برای حضور این گردشگران بیاندیشند.

استاندار کرمانشاه بر ضرورت سختگیری لازم در صدور گواهی رانندگی برای افراد متقاضی تاکید کرد و گفت: افرادی که برای دریافت گواهینامه اقدام می‌کنند حتما باید هم آموزش کافی ببینند و هم یک آزمون استاندارد از آن‌ها گرفته شود تا در آینده حادثه آفرین نباشند.

وی گفت: خوشبختانه نقاط حادثه‌ساز استان از حدود ۱۰۰ مورد به ۲۲ مورد کاهش پیدا کرده است و در سطح شهر کرمانشاه هم کار‌های خوبی در این زمینه انجام شده که به کاهش تصادفات کمک کرده است.

امیری مقدم در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت برخورد قاطع با رانندگان حادثه آفرین تاکید کرد و گفت: پلیس باید این رانندگان قانون شکن که جاده‌ها را ناامن می‌کنند، شناسایی کند و علاوه بر اعمال جریمه، مدتی آن‌ها را از رانندگی محروم کند و برای آن‌ها آموزش‌های تکمیلی در نظر بگیرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت برخورد با ساخت و ساز‌های غیرقانونی در حریم جاده‌ها تاکید کرد و گفت: راهداری باید جلوی ساخت و ساز‌های غیرقانونی در حریم راه‌ها را بگیرد و اجازه ندهد افراد سودجو به حقوق عمومی تجاوز کنند.

مدیر ارشد استان در بخش دیگری از سخنانش به بهره‌برداری کامل از بزرگراه کامیاران – کرمانشاه تا هفته دولت تاکید کرد و گفت: شرکت زیرساخت موظف است آن بخش این بزرگراه را که تکمیل شده، هر چه زودتر زیر بار ترافیک ببرد و بقیه مسیر را هم تا هفته دولت به طور کامل به بهره‌برداری برساند.

وی تاکید کرد: بهره‌برداری از این جاده به کاهش تصادفات و ترافیک در مسیر محوری کرمانشاه – کامیاران بسیار کمک می‌کند.