استاندار کرمانشاه: کشاورزان کرمانشاه حق اجاره زمین خود به کشاورزان دیگر استانها را ندارند

استاندار کرمانشاه گفت: کشاورزان استان حق اجاره دادن زمین کشاورزی خود به کشاورزان سایر استان‌ها را ندارند و در اینصورت کلیه خدمات ارائه شده از آنها سلب خواهد شد.

به گزارش رسانا پرس،بهمن امیری مقدم در جلسه قرارگاه جهادی بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: استان کرمانشاه دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیاری است که از این ظرفیت‌ها بصورت مطلوب استفاده نشده است.

امیری مقدم افزود: پیش از این کرمانشاه را به عنوان قطب گردشگری، دامپروری، علم، ورزش، فرهنگ و… می‌شناختند، اما به دلیل عدم مطالبه‌گری مردم از مدیران و مسئولین استانی این موقعیت از استان سلب شده که با تلاش و مطالبه‌گری خواهیم توانست این جایگاه را به کرمانشاه برگردانیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ کار در کرمانشاه لطمه دیده است، گفت: مهمترین دغدغه ما در استان ایجاد اشتغال پایدار است که با فرهنگ‌سازی باید احیا و ترمیم گردد.

مدیر ارشد استان در ادامه با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه از اراضی کشاورزی استفاده بهینه نمی‌شود، گفت: به منظور ایجاد اشتغال و کسب درآمد در استان، کشاورزان حق اجاره دادن اراضی کشاورزی خود را به کشاورزان سایر استان‌ها ندارند و در صورت تخلف کلیه خدمات ارائه شده از آنها سلب خواهد شد.

وی در ادامه ساماندهی حوزه گردشگری را یک راهکار مهم برای ایجاد اشتغال دانست.

امیری‌مقدم به بررسی پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه ها اشاره کرد و گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها در حال بررسی است و در صورت اجرایی شدن باید این روز به گردشگری خانواده‌ها اختصاص یابد.

امیری‌مقدم به کاهش نرخ بیکاری استان از ۱۴ درصد در تابستان سال ۱۴۰۰ به ۱۳.۶ درصد در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: بازگشت واحدهای نیمه تعطیل و راکد به چرخه اقتصادی و توسعه کارخانجات از عوامل کاهش نرخ بیکاری استان بوده است.

وی در پایان با تقدیر از ایجاد قرارگاه جهادی بیانیه گام دوم انقلاب در استان گفت:‌ منتظر ارائه نظرات و پیشنهادات تمامی اعضای این قرارگاه در جهت رفع مشکلات استان در حوزه‌های مختلف هستیم و از این پیشنهادات استقبال خواهیم کرد.

در این جلسه که با محوریت گردشگری برگزار شد، اعضای حاضر در جلسه توجه به گردشگری خارجی در جهت ایجاد اشتغال و کسب درآمد، توسعه گردشگری مردم محور، ایجاد کرسی فعالین گردشگری در دانشگاه رازی، راه‌اندازی پروژه شهربازی کرمانشاه، تعیین تکلیف بیمارستان مسیح، راه‌اندازی مجدد هتل بیستون، ایجاد پست معاونت گردشگری در ساختار اداری استانداری، توسعه و توجه به کارگاه‌های خانگی زودبازده، تبدیل پاساژهای بلاتکلیف به بازارهای خرید جدید و میزبانی همایش‌های ملی، مذهبی، ورزشی و… در جهت جذب گردشگر و معرفی استان کرمانشاه را از استاندار خواستار شدند.