استقرار یک کانکس سرد برای زائران گرمازده اربعین در مرز خسروی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در مرز خسروی یک مرکز به صورت کانکس و اتاق سرد جهت بیمارانی که دچار گرمازدگی شوند و نیاز به درمان دارند، ایجاد کرده‌ایم.

ابراهیم شکیبا از آمادگی این معاونت برای خدمت به زائران اربعین حسینی (ع) خبر داد و اظهار کرد: از ورودی به استان تا مرز خسروی ۱۷ مرکز جامع سلامت مجهز، آماده خدمت به صورت شبانه‌روزی است.

وی ادامه داد: ۴۹۶ پزشک نیروی بهداشتی در فاز اول اعزام می‌شوند و در فاز دوم نیز ۳۰۰ نفر دیگر در صورت شلوغ شدن مرز (تردد زائرین) بر حسب نیاز فراخوان خواهند شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در مرز خسروی یک مرکز به صورت کانکس و اتاق سرد جهت بیمارانی که دچار گرمازدگی شوند و نیاز به درمان دارند، ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: در مرکز خدمات جامع سلامت خسروی پزشک، آزمایشگاه جهت آزمایش نمونه‌ها، آزمایشگاه آب، داروخانه، ماما و چند تخت بیمارستانی جهت بیمارانی که نیاز به مراقبت دارند، آماده ارائه خدمت به زائران است.

شکیبا خاطرنشان کرد: چهار پایگاه در پایانه مرز خسروی وجود دارد که دو پایگاه برای رفت و دو پایگاه برای برگشت زائرین آماده شده و مراقبین سلامت به صورت چشمی افرادی را که نیاز به ارائه خدمت دارند کنترل می‌‌کنند.

وی با بیان اینکه شرایط بسیار خوبی در مرز خسروی در مورد دسترسی آسان به مرکز ارائه خدمات بهداشتی ایجاد شده، گفت: ویزیت پزشک و دارو برای بیماران و زوار اباعبدالله حسین (ع) کاملا رایگان و به صورت شبانه‌روزی است.

به گفته شکیبا، نظارت مستمر بر نظافت سرویس‌های بهداشتی در پایانه مرزی خسروی و پمپ بنزین‌ها و رستوان‌هایی که در مسیر راه کربلا قرار دارند، اعمال می‌‌شود.

وی با تأکید بر جمع‌آوری و ساماندهی پسماند‌های جامد در مرز خسروی در اسرع وقت، افزود: نزورات موکب‌ها باید به صورت کاملا بهداشتی توزیع و کشتار دام باید در محلی کاملا بهداشتی انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان، گفت: سلامت مردم و زائرین خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی است و اجازه تخطی به کسی را نخواهیم داد.