اعزام تیرانداز کرمانشاهی به مسابقات سهمیه المپیک برزیل

رسانا پرس-رییس هیات تیراندازی استان کرمانشاه گفت: وحید گلخندان از تیراندازان شایسته استان امروز برای کسب سهمیه المپیک به مسابقات فدراسیون جهانی در کشور برزیل اعزام خواهد شد.

به گزارش رسانا پرس-آرش نیکبخت، افزود: وحید گلخندان به همراه ۱۳ تیرانداز آقا و بانوی دیگر عصر امروز پنجشنبه به منظور حضور در مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و سهمیه المپیک پاریس راهی برزیل می‌شوند.

وی اضافه کرد: مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و سهمیه المپیک پاریس ۲۰۲۴ در رشته تفنگ و تپانچه از ۲۳ فروردین ماه تا اول اردیبهشت ماه در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود و نمایندگان کشورمان امروز راهی این کشور خواهند شد تا یک هفته پیش از مسابقات در محل برگزاری این رقابت‌ها تمرین کنند.

رییس هیات تیراندازی استان کرمانشاه ادامه داد: وحید گلخندان به همراه جواد فروغی و سجاد پورحسینی در رشته تپانچه و امیرمحمد نکونام، پوریا نوروزیان، مهیار صداقت و هادی غرباقی نیز در رشته تفنگ در این رقابت ها حضور خواهند یافت.

نیکبخت گفت: سرمربی تیم ملی در این رقابت ها برعهده محسن نصر اصفهانی و سرپرست تیم نیز برعهده ناصر رسولی است.

وی یادآور شد: هر کشور در هر ماده می‌تواند حداکثر ۲ سهمیه برای المپیک پاریس کسب کند و با توجه به اینکه ایران در تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان ۲ سهمیه خود را تکمیل کرده است، در این بخش سهمیه جدید دریافت نمی‌کند.

بیشتر بخوانید

راه‌اندازی سایت اهداف پروازی کرمانشاه ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

۱۴ تیرانداز ایرانی در راه کسب سهمیه المپیک؛ برزیل آخرین ایستگاه

نیکبخت ادامه داد: تفنگ ۱۰ متر مردان، تفنگ سه وضعیت زنان و مردان، تپانچه بادی ۱۰ متر زنان و مردان و تپانچه ۲۵ متر زنان ماده‌هایی است که نمایندگان کشورمان می‌توانند سهمیه کسب کنند.

وحید گلخندان ، ۴۱ سال سن داشته و بیش از هشت است که عضور تیم ملی تیراندازی ایران است.

در استان کرمانشاه هم اکنون بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر ورزشکار سازمان یافته در رشته تیراندازی فعالیت دارند، در حال حاضر سه تیرانداز کرمانشاهی به نام های وحید گلخندان، محمد رسول عفتی و لعیا محمدی عضو تیم ملی هستند.