افتتاح بیمارستان حکیم کرمانشاه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

رسانا پرس_بیمارستان حکیم شهر کرمانشاه پیش از ظهر جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت با حضور «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار و جمعی از مسوولان استانی افتتاح و به بهره برداری رسید

به گزارش رسانا پرس، محمد مهدی اسماعیلی در مراسم افتتاح این بیمارستان اظهار کرد: این بیمارستان نمونه خوبی از مشارکت بحش خصوصی است و مشکلات و امکانات مورد نیاز آن حتما در دولت بررسی و تکمیل می شود.

وی افزود: کرمانشاه به عنوان قطب تمدن ایزان اسلامی جایگاه مهمی در جغرافیای سیاسی کشور دارد و امیدواریم در حوزه های فناورانه و پزشکی سهم زیادی در اقتصاد کشوز داشته باشد.

وی همچنین گفت: همجواری با کشور عراق امکان توسعه گردشگری سلامت را در استان کرمانشاه فراهم کرده و دولت در این زمینه کمک می‌کند.

«بهمن امیری‌مقدم» استاندار کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: این بیمارستان نمونه خوبی از مشارکت بخش خصوصی است و هرچه امکانات لازم داشته باشد باید در اختیارش می گذاریم.

دکتر «محمدرضا هدایتی» مدیرعامل بیمارستان حکیم نیز در این مراسم گفت: ساخت این بیمارستان در سال ۹۵ در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع و در ۱۴ طبقه آغاز شد و اکنون شاهد بهره برداری از آن هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای بهره برداری از این بیمارستان انجام شده است، افزود: برای تکمیل این مرکز ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار لازم است.

به گفته دکتر هدایتی با راه اندازی این بیمارستان برای ۴۵۰ نفر اشتغال مستقیم و ۲ هزار نفر تاکنون اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی توضیح داد: بیمارستان حکیم دارای پنج اتاق زایمان، یک بخش ناباروری و هشت سویت مختص همراهان بیمار است.

مدیرعامل بیمارستان حکیم افزود: این بیمارستان تاکنون یارانه دولتی نگرفته و برای راه اندازی بخش های جراحی قلب و آنژیوگرافی و سی تی نیاز به مجوز دولت داریم.

حضور در میز خدمت و دیدار چهره به چهره با مردم در مسجد جامع شهر کرمانشاه و سپس سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه از برنامه های سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمانشاه است.

دیدار با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، دیدار با فعالان اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان اسلام آباد غرب و هرسین از دیگر برنامه دکتر اسماعیلی در سفر به استان کرمانشاه است.