افتتاح ۵۳ پروژه ورزشی در مدارس کرمانشاه

آیین افتتاح و آغاز اجرای ۵۳ پروژه ورزشی در مدارس کرمانشاه در قالب طرح شهید سلیمانی، امروز(۲۶ مهر) به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش برگزار شد.

علی امرایی معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه،در این خصوص اظهار کرد: قرار است در قالب طرح شهید سلیمانی ۵۳ پروژه ورزشی در مدارس استان کرمانشاه به طور همزمان با ۱۰۱۷ پروژه ورزشی کشور افتتاح و یا عملیات اجرای آنها آغاز شود که با افتتاح کامل این پروژه ۲۵ هزار متر مربع به فضای ورزشی مدارس استان اضافه خواهد شد.

امرایی با بیان اینکه تاکنون پنج پروژه از این پروژه‌ها آماده بهره‌برداری شده، ابراز امیدورای کرد تا پایان سال تمامی این پروژه‌ها آماده و تحویل دانش‌آموزان شوند.

معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اضافه کرد: این پروژه‌های ورزشی شامل چمن مصنوعی، کلاس درس تربیت بدنی و یا سالن ورزشی بوده که بیشتر در مدارس مناطق کم برخوردار و حاشیه‌ای استان برای دانش آموزان تجهیز شده یا تجهیز خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی و تجهیز این پروژه‌های ورزشی حدود ۲۲ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارتخانه تخصیص داده شده، گفت: معادل همین مبلغ هم از محل مشارکت خیرین اختصاص داده خواهد شد.

امرایی اضافه کرد: برای ایجاد این پروژه‌های ورزشی از ظرفیت سالن ها و فضاهای بلااستفاده مدارس استفاده شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی مدارس استان کرمانشاه در پایان سال گذشته به ازای هر دانش‌آموز ۳۶ صدم مترمربع بود، گفت: با افتتاح همه پروژه‌های ورزشی طرح شهید سلیمانی تا پایان سال سرانه فضای ورزشی مدارس استان به ۴۲ صدم مترمربع خواهد رسید و از میانگین کشوری آن پیشی خواهد گرفت.