افزایش ۵۰ درصدی “ترافیک بازگشت” زوار اربعین در کرمانشاه/ کاهش ۷۹ درصدی فوتی‌ها

رسانا پرس_ رییس پلیس راه استان کرمانشاه از افزایش 50 درصدی ترافیک بازگشت زوار اربعین در سطح محورهای استان خبر داد.

سرهنگ کیخسرو دستغیب، با اشاره به اوج گیری تدریجی موج بازگشت زوار گفت: در حال حاضر بار اصلی ترافیک در محورهای بازگشت زوار است و شاهد افزایش ۵۰ درصد ترافیک در این محورها نسبت به روزهای عادی سال هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ترافیک در محور ایلام به سمت حمیل نیمه سنگین و نیز محور قصرشیرین و سرپل ذهاب به سمت کرمانشاه پرحجم اما روان است.

دستغیب گفت: همچنین در محور اسلام آبادغرب-کرمانشاه-بیستون با ترافیک سنگین، اما روان مواجه هستیم.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به وجود گره های ترافیکی در برخی محورها گفت: در حال حاضر در ورودی ماهیدشت و نیز در محل امام زاده باقر (ع) شهربیستون شاهد گره های ترافیکی هستیم که نیروها مستقر بوده و اقدامات لازم جهت تسهیل در تردد زوار در حال انجام است.

دستغیب با اشاره به اوج گیری موج بازگشت در روزهای ۲۷ تا ۲۹ شهریور ماه گفت: با توجه به خستگی زوار در این مسیر نگران افزایش تصادفات در موج بازگشت هستیم.

وی افزود: عمده تصادفات در موج بازگشت با توجه به تجربیات سالهای گذشته عمدتا از نوع واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده خودرو است، بنابراین از زوار درخواست داریم که حتما در طول مسیر در موکب ها استراحت کرده و از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی بطور جد خودداری کنند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه به آمار تصادفات در طول اجرای طرح اربعین هم اشاره کرد و افزود: در طول اجرای این طرح تاکنون شش فوتی داشته ایم که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ که آخرین پیاده روی اربعین قبل از کرونا بوده است، حدود ۷۹ درصد کاهش داشته است.