امسال ۱۸ درصدی تلفات جاده‌ای در کرمانشاه افزایش یافت

رساناپرس_رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی تردد جاده‌ای در استان، گفت: طی هفت ماه سپری شده از سال جاری ۱۸ درصد آمار تصادفات نسبت به سال گذشته در بحث تلفات جاده‌ای افزایشی بوده است.

سرهنگ کیخسرو دستغیب رییس پلیس راه استان کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه ۴۲۸ کیلومتر بزرگراه و ۵۱۲ کیلومتر راه اصلی و یک‌هزار و ۸۹۱ و ۵ هزار و ۲۲۰ کیلومتر راه‌های روستایی در مجموع ۸ هزار و ۵۱ کیلومتر راه‌های برون شهری دارد.

وی ۱۱.۵ درصد راه‌های استان را راه اصلی و ۸۸.۵ درصد را به عنوان راه‌فرعی و روستایی اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه در آذرماه طرح زمستانی را پیش‌رو داریم قطعا تعدادی از سازمان‌ها و نهادها در خصوص کمک به کاربران جاده‌ای اقداماتی را اتجام دهند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه، از فعالیت۸۰ تیم آشکار و نامحسوس پلیس راه در سطح استان خبر داد و گفت: ۱۴ راهدارخانه، ۲۰ پایگاه هلال احمر و ۳۲ پایگاه اورژانس در جاده‌های استان در سطح زمستان فعال هستند.

وی در ادامه اشاره‌ای به آمار تصادفات جاده‌ای استان داشت و افزود: با توجه به محدودیت‌های کرونایی سال گذشته تردد امسال ۳۴ درصد و همچنین نسبت به سال ۹۸ با توجه به مراسم اربعین، ۲۲ درصد افزایشی بوده است.

وی گفت: با توجه به اینکه استان کرمانشاه چهار سال متوالی در آمار تصادفات روندی کاهشی داشته، متأسفانه در هفت ماه سپری شده از سال جاری حدود ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته در بحث تلفات جاده‌ای افزایشی بوده است.

وی گفت: ۵۴ درصد عامل تصادفات امسال مربوط به واژگونی و خروج از جاده به علت خستگی و خواب‌آلودگی، عدم توجه به جلو، سرعت غیرمجاز و عدم رعایت سرعت مطمئنه بوده است.