انجمن صنفی شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمانشاه تشکیل می‌شود

 سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان کرمانشاه با هدف حمایت و هدایت ایده‌های خلاقانه برای گسترش کسب و کارهای دانش‌بنیان اشتغال آفرین در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش رسانا پرس به نقل از ایرنا؛ « مختار احمدی»اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در اولین اقدام عملی خود در راستای تحقق شعار سال با همکاری مرکز رشد پارک علم و فناوری استان و انجمن صنفی کارفرمایان و خانه صنعت، معدن و تجارت، انجمن شرکت های دانش بنیان استان تشکیل می دهد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه اولین مجمع عمومی انجمن صنفی شرکت های دانش بنیان استان کرمانشاه اواخر فروردین برگزار می‌شود، گفت: تاکنون ۶۴ شرکت دانش بنیان برای عضویت در این انجمن اعلام آمادگی کرده اند.

احمدی اضافه کرد: بخش خصوصی و تعاونی با حمایت بخش دولتی با رویکرد تسهیل گری و شتاب بخشی به رشد کسب و کارهای دانش محور؛ موضوعات تخصصی مربوط به اقتصاد دانش بنیان را در انجمن صنفی شرکت های دانش بنیان پیگیری خواهند کرد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: در راستای ایجاد اشتغالزایی پایدار با افزایش واقعی شرکت های دانش بنیان مورد تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار پرتلاش کرمانشاه، تشکیل شرکت های تعاونی دانش بنیان در اولویت برنامه های حوزه تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قرار می گیرد.

مختار احمدی راهبرد اصلی اقتصاد دانش بنیان را بر پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار نمود: بکارگیری دانش و فناوری روز در تولید کالا و خدمات با اتکا به توان داخلی و خودباوری ضمن کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری، سبب رشد اقتصادی و توسعه اشتغال و ایجاد امید در جامعه می شود.