ایمن‌سازی ۴ نقطه پر حادثه در «ثلاث باباجانی»

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: در راستای ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی، کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای ۴ نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی اطلاح شده است.

فریبرز کرمی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اظهار کرد: حوزه استحفاظی شهرستان ثلاث‌باباجانی دارای ۶۵۰ کیلومتر راه است که ۳۰۰ کلیومتر از آن راه آسفالته اصلی، فرعی و روستایی و مابقی راه دسترسی خاکی است.

وی گفت: اصلاح نقطه پرحادثه محور ثلاث باباجانی به جوانرود با تعریض پل دالی دهانه ۲ متری به طول ۱۰ متر بصورت امانی از ابتدای مهرماه سال جاری آغاز شده است و در حال انجام عملیات تعریض پل، افزایش شعاع دید، اصلاح قوس و تعریض شانه‌راه هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: عملیات اصلاح نقطه پرحادثه در محور تازه آباد به چم زرشک با انجام خاکبرداری و افزایش شعاع دید از ۵۰ متر به ۴۰۰ متر با تعریض پل دالی ۲ متری به طول ۱۰ متر و شانه‌سازی به عرض ۴ متر و بطول ۲۰۰ متر در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای و ایمن‌سازی این محور به‌صورت امانی توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ثلاث‌باباجانی به پایان رسید است.

وی عنوان کرد: اصلاح نقطه پرحادثه دره شهدا در محور تازه‌آباد به شیخ صله که یکی از محورهای پر تردد و مسیر ترانزیتی و درسترسی به پایانه مرزی شیخ صله است با احداث واریانت به طول ۳۰۰ متر با هزینه‌ای بالغ بر یک‌میلیارد تومان با وجود مشکلات و موانع موجود انجام شده است.

کرمی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرستان ثلاث‌باباجانی، گفت: روکش آسفالت ۲۵ کیلومتر، تعمیرات و تعریض ۳ دستگاه پل، پاکسازی و احیای قنوء ۲۹۵ کلیومتر، راه گشایی و احداث جاده روستایی بطول ۸ کیلومتر، انجام بیش از ۱۳ هزار متر مکعب ریزش‌برداری از دیگر اقدامات صورت گرفته طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری است.

وی در پایان درباره اقدامات ایمن سازی محورهای مواصلاتی شهرستان ثلاث باباجانی، گفت: انجام بیش از ۸۲ کیلومتر خط کشی، نصب و بهسازی ۳۵۳ عدد تابلو اخطاری، راهنمایی و…، شانه‌سازی و رفع اختلاف سطح جاده بطول ۳ کیلومتر، ایمن‌سازی و نصب نیوجرسی، گاردریل در نقاط پرتگاهی گوشه ای از اقدامات صورت گرفته در اداره شهرستان ثلاث باباجانی است.