این نکات مهم را برای” لیزر پوست” رعایت کنید

یک متخصص پوست، مو و زیبایی به تشریح شرایط و نکات مهم در خصوص لیزر پوست پرداخت

 

 

 

 

 

 

 

دکتر علی ابراهیمی  ،با  اشاره به افزایش استفاده از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد و ضایعات پوستی گفت: در خصوص ضایعات پوستی اولین توصیه این است که افراد در وهله اول از دارو استفاده کنند و اگر از آن نتیجه نگرفتند سراغ استفاده از لیزر بروند.

وی افزود: در خصوص استفاده از لیزر هم در وهله اول توصیه می شود افراد حتما سراغ متخصص این کار بروند، چرا که افراد غیرمتخصص می توانند موجب آسیب به پوست افراد شوند.

ابراهیمی گفت: با توجه به اینکه در کسری از ثانیه حجم زیادی از انرژی توسط لیزر وارد پوست فرد می شود، اگر افراد غیرماهر این کار را انجام دهند امکان سوختگی و حتی ایجاد لک و یا گوشت اضافه برروی پوست بیمار وجود دارد.

این متخصص پوست، مو و زیبایی تصریح کرد: نکته بعدی این است که لیزرها انواع مختلفی داشته و هرکدام از آنها برای کار مشخصی مورد استفاده قرار می گیرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هر نوع لیزر طول موج خاص خود را دارد. به طور مثال لیزری که برای از بین بردن خالکوبی استفاده می شود با لیزری که برای از بین بردن مواهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است و نباید از آنها به جای دیگری استفاده شود.

ابراهیمی افزود: با توجه به این شرایط نیاز است که افراد برای لیزر مو یا ضایعات پوستی حتما به متخصص مراجعه کرده و از مراجعه به اماکنی مانند آرایشگاه ها خودداری کنند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی افزود: افراد غیرمتخصص پوست و بدن و نوع دستگاه را به خوبی نمی شناسند و اگر مشکلی برای پوست ایجاد شود در رفع آن هم عاجز خواهند بود و ممکن است پوست افراد دچار سوختگی شده و یا بر روی آن لک و گوشت اضافه ایجاد شود

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه امروزه بسیاری افراد موهای زائد تمام بدن خود را با لیزر از بین می برند، تاکید کرد: استفاده از لیزر برای نقاطی از بدن که موهای کُرک مانند دارد اصلا توصیه نمی شود.

وی افزود: لیزر بر روی کرک های بدن به خوبی جواب نمی دهد و این امکان هست که این کرک را هم به موهای ضخیم تبدیل کند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با بیان اینکه فاصله مناسب میان دفعات لیزر باید رعایت شود، گفت: برای موهای صورت انجام لیزر هر ماه یا هر ۴۵ روز یکبار توصیه می شود.

ابراهیمی افزود: در خصوص سایر نقاط بدن هم انجام این کار هر دو تا سه ماه یکبار مناسب است.