باز هم افزایش قیمت مرغ در کرمانشاه

قیمت مرغ گرم در بازار کرمانشاه باز هم افزایش پیدا کرده و پنج هزار تومانی گرانتر از نرخ مصوب به دست مصرف کنندگان می رسد.

به گزارش رساناپرس به نقل از ایسنا، در حالیکه قیمت مصوب فروش مرغ گرم بر اساس اعلام دولت، کیلویی ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر کرمانشاه حاکی از آن است که قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ گرم به ۶۵ هزار تومان رسیده است.

یکی از مغازه‌داران مرغ فروشی شهر کرمانشاه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه مرغ از کشتارگاه به قیمت ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان به درب مغازه‌اش رسیده، گفت: به ما اعلام شده که باید مرغ را با قیمت هرکیلوگرم ۶۵ هزار تومان بفروشیم.

او برای اثبات ادعای خود در مورد قیمت خرید مرغ از کشتارگاه، فاکتور خرید امروز خود را هم نشان داد و گفت: به ما اعلام کرده‌اند که باید مرغ را با قیمت هر کیلوگرم ۶۵ هزار تومان بفروشیم.

وی این را هم گفت که هم‌اکنون به ازای هر کیلوگرم فروش مرغ تنها ۱۵۰۰ تومان سود می کنیم که این میزان سود اصلا به صرفه نیست.

وی اشاره‌ای هم به کاهش تقاضای مردم برای خرید مرغ داشت و گفت: در حالی که تا هفته‌های پیش روزانه ۱۰۰ کیلوگرم مرغ گرم از کشتارگاه برای فروش روزانه می خریدم، هم اکنون این میزان خرید را به ۷۰ کیلوگرم رسانده ام.

یکی دیگر از مغازه‌داران مرغ فروشی کرمانشاه هم با اشاره به کاهش شدید قدرت خرید مردم، گفت: در حالی که تا قبل از اعلام نرخ مصوب ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان برای هر کیلو مرغ روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم مرغ می فروختم، این میزان هم اکنون به ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم رسیده است.

منصور کاکایی مدیر بازرسی و نظارت سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه قیمت رسمی مرغ تا این لحظه ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است، به این توضیح اکتفا کرد که با قیمت‌های نامتعارف فروش مرغ در بازار برخورد می شود.