باشگاه کارآفرینان نوجوان در کرمانشاه تشکیل می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست هماهنگی ایجاد باشگاه کارآفرینان نوجوان، گفت: به منظور آماده شدن نوجوانان برای ورود به عرصه کارآفرینی باشگاه کارآفرینی نوجوانان در کرمانشاه راه اندازی می شود.

به گزارش رساناپرس، مختار احمدی در جلسه هماهنگی انتخاب رهیارهای باشگاه کارآفرینان نوجوان با حضور سلمان محمدی مدیر کل آموزش و پرورش استان، عزیز نوری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی، اظهار نمود: تنها راه برون رفت از معضلات و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و حتی سیاسی از طریق کارآفرینی امکان پذیر است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ایجاد باشگاه کارآفرینی نوجوانان ضرورت ایجاد شکل گیری خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی در سنین نوجوانی مد نظر است، اظهار نمود: این باشگاه، مبتنی بر تعریف کارآفرینی طراحی شده، و با هدف تغییر نگرش و رفتار نوجوانان و آموزش مهارت های نرم کارآفرینی به صورت  حضوری یا مجازی برگزار می­ شود.

وی با اشاره به اینکه باشگاه کارآفرینی نوجوان در راستای توسعه و ترویج کارآفرینی به منظور تقویت مهارت‌های نرم کارآفرینانه دانش‌آموزان مستعد در استان دنبال می شود، افزود: اهداف نگرشی مانند ایجاد نگرش خلاق، نگرش دانستن، توانستن و انجام دادن، تقویت نگرش مثبت و اهداف مهارتی مانند برقراری ارتباط با همسالان و بزرگسالان، کسب مهارت یادگیری و تقویت مهارتهای فردی در دانش آموزا ن متوسطه دنبال می شود.

سلمان محمدی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ضمن اعلام آمادگی اداره کل برای تشکیل رهیارها و دانش آموزان مستعد، اظهار نمود: در ایجاد باشگاه کارآفرینان نوجوان به دنبال تربیت نسلی هستیم که علاوه بر تفکر و خلاقیت، درباره کارآفرینی نیز مطلع باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه اعلام آمادگی خود را برای ورود به ارتقای فرهنگ کارگروهی و دسته جمعی را با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح مدارس استان را اعلام و افزود: این باشگاه بستر مناسبی برای عملی کردن ایده های دانش آموزان است تا بتوانند هنگام تحصیل و یا بعد از فارغ التحصیلی برای خود کارآفرینی کنند.

عزیز نوری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در این نشست با بیان اینکه اهمیت دوره‌های فنی و حرفه‌ای جای خود را در حال حاضر به مهارت‌های نرم داده و این دوره راهگشای این دست آموزش‌هاست، اظهار نمود:در طرح تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان، نسل نوجوانان نواندیش، خلاق  و نوآور با آموزش مهارت‌های نرم کارآفرینی پرورش داده می شود و توسط رهیاران باشگاه هدایت و راهبری می‌ شوند.

شهرام زارعی معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اهداف تشکیل باشگاه، باشگاه کارآفرینان نوجوان را یک محیط گرم و صمیمی به منظور برقراری ارتباط دوستانه با دانش آموزان به آموزش های کارآفرینی دانست و گفت: در این باشگاه دانش آموزان جهت دستیابی تجربی و عملی به کارآفرینی توانمندسازی شده و باور به کارآفرینی در آنان تقویت می شود.

امین کبودی رئیس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل نیز در ادامه ضمن توضیحات لازم در خصوص چگونگی ثبت نام و شرایط لازم مجری باشگاه، رهیارها و دانش آموزان، گفت: در این باشگاه دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۸ سال ایده‌های کارآفرینی و ایجاد کسب و کار‌ها را فرا خواهند گرفت.

وی افزود: با راه اندازی باشگاه در مرحله اول ۱۰۰ دانش آموز مستعد در این مرکز حضور پیدا خواهند کرد که هر ۵ دانش آموز توسط یک رهیار، آموزش‌های کارآفرینی را فرا می‌گیرند.

باشگاه کارآفرینان نوجوان دوره ایست متمایز برای تربیت(نسل آیندۀ کارآفرینان نوآور کشور)که با تلاش جمعی دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود.