برآورد تولید یک میلیون تن چغندرقند در کرمانشاه 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال یک میلیون تن چغندرقند در استان تولید شود.

محمدسعید هوشیار  اظهار کرد: امسال ۱۵ هزار و ۵۶۹ هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندر بهاره رفته و برآورد می‌شود تولید چغندر قند در استان به یک میلیون تن برسد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در اغلب شهرستان‌ها کشت بهاره چغندرقند انجام شده، گفت: شهرستانهای کرمانشاه و اسلام آبادغرب بیشترین سطح زیر کشت چغندرقند را در استان دارند.

هوشیار با بیان اینکه دو کارخانه قند اسلام آبادغرب و بیستون در استان و پنج کارخانه قند خارج از استان کار فرآوری چغندرقند تولیدی در استان کرمانشاه را بر عهده دارند، ادامه داد: دو کارخانه قند داخل استان کرمانشاه ظرفیت فرآوری محصول تولیدی در ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان را داشته و مابقی تولیدات استان برای فرآوری به دیگر استان‌ها فرستاده می‌شود.

هوشیار با اشاره به جایگاه خوب استان در زمینه تولید چغندرقند، گفت: استان کرمانشاه از نظر تولید و عملکرد چغندر رتبه سوم کشور را دارد.

هوشیار با بیان اینکه کشت چغندر بهاره در استان کرمانشاه از اواخر اسفند شروع و تا پایان فروردین ادامه دارد، گفت: برداشت چغندرقند از مزارع استان کرمانشاه به مدت حدود چهار ماه ادامه خواهد داشت.