برای معرفی زیبایی‌های کرمانشاه همه باهم تلاش کنیم/ جهان‌شهر شدن کرمانشاه به رونق فضای کسب و کار و اشتغال کمک خواهد کرد

رسانا پرس- استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه برای معرفی زیبایی های کرمانشاه همه با هم باید تلاش کنیم، گفت: کرمانشاه در حال رسیدن به جایگاه واقعی خود است و این جهان‌شهر شدن کرمانشاه به رونق فضای کسب و کار و اشتغال استان کرمانشاه کمک خواهد کرد.

به گزارش رسانا پرس، مهندس بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه در مراسم آئین پلاک کوبی کرمانشاه به عنوان جهان‌شهر خلاق خوراک اظهار داشت: امروز به واسطه جهان‌شهر شدن کرمانشاه و ثبت آن به عنوان جهان‌شهر خلاق خوراک من افتخار میکنم.

وی با اشاره به معرفی اشتباه کرمانشاه در گذشته، افزود: کرمانشاه به تعبیر مقام معظم رهبری سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است که در گذشته درست معرفی نشده بود اما این روزها با معرفی درست ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری کرمانشاه در حال یافتن جایگاه واقعی اش است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: قدمت چندین هزار ساله کرمانشاه و ظرفیت‌های خدادادی این استان، امکان این را فراهم میکند که در سایر زمینه‌ها نیز کرمانشاه در جهان بدرخشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز با ثبت کرمانشاه به عنوان جهان‌شهر خلاق خوراک در یونسکو، دنیا یکی از زیبایی‌های این استان را شناخته و باید برای معرفی سایر زیبایی‌ها تلاش کرد.

امیری مقدم با بیان تنوع غذایی و خوراکی کرمانشاه،گفت: تنوع بیش از ۸۰ خوراک ویژه استان کرمانشاه و بیش از ۲۰ نوع نان کرمانشاهی نشان از ویژگی برجسته خوراک در کرمانشاه است.

وی ادامه داد: معرفی درست کرمانشاه و جهانی شدن این شهر پای گردشگران به استان را باز میکند و به فضای کسب و کار و اشتغال استان نیز کمک خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای پیشرفت و توسعه استان و تداوم زیبایی‌های فعلی کرمانشاه باید تلاش شود.