برقراری ۱۷ هزار و ۹۲۷ تماس با اورژانس کرمانشاه در طرح نوروزی

رسانا پرس-رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان کرمانشاه، تعداد کل تماس‌های برقرار شده با ۱۱۵ در طرح سلامت نوروزی را 17 هزار و 927 تماس اعلام کرد.

به گزارش رسانا پرس-مسعود قلعه‌سفیدی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان کرمانشاه ، در خصوص فعالیت‌های اوژانسی در ایام نوروز، اظهار کرد: تعداد ۷۶ پایگاه ثابت، یک پایگاه بالگرد هوایی در هوانیروز، سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در غرب، شرق و مرکز استان و همچنین ۶ دستگاه موتورلانس در این ایام کار مأموریت‌ها را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: آمار مأموریت‌ها از ۲۴ اسفندماه با آغاز طرح خدمات نوروزی تا ۸ صبح دهم فروردین‌ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، کاهشی بوده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان کرمانشاه ادامه داد: از آغاز طرح تا به امروز ۳ هزار و ۶۰۶ مأموریت اورژانسی در استان ثبت شده که در در این مأموریت‌ها، ۳ هزار و ۱۳۲ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

وی اضافه کرد: از مجموع ماموریت‌ها ۸۵۱ مورد حوادث ترافیکی(تصادفات جاده‌ای و شهری)، و ۲ هزار و ۷۵۵ مورد غیرترافیکی(بیماری‌ها و سایر حوادث) بوده است.

به گفته قلعه‌سفیدی، تعداد مصدومین ترافیکی ۸۶۱ و تعداد مصدومین غیرترافیکی ۲ هزار و ۲۷۱ مورد بوده است.

وی، تعداد کل تماس‌های برقرار شده با اورژانس ۱۱۵ در طرح سلامت نوروزی که منجر به مأموریت، راهنمایی و یا مشاوره با پزشک اورژانس شده را ۱۷ هزار و ۹۲۷ تماس اعلام کرد.