برنامه های بزرگداشت هفته کارگر با رویکرد مردمی‌سازی برنامه اصلی وزارت مردم در استان کرمانشاه اعلام شد/ تشکیل کمیته های مردمی ستاد بزرگداشت هفته کارگر

در دومین جلسه ستاد گرامیداشت هفته کارگر استان کرمانشاه با حضور اعضای ستاد، نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی، تعاونی، بازنشستگی، کارآفرینی و ادارات و سازمان های ذیربط و بسیج کارگری در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه برنامه های بزرگداشت هفته کارگر با محوریت شعار سال اعلام شد.

به گزارش رسانا پرس، مختار احمدی در ابتدای دومین نشست بزرگداشت هفته کارگر، ضمن تشریح برنامه ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای هفته کارگر ۱۴۰۱، اظهار نمود: هفته بزرگداشت مقام شامخ کارگر فرصت مناسبی برای بیان مشکلات از زبان نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارگری بوده و در این هفته با برنامه ریزی مناسب، امکان بازگویی مسائل و مشکلات توسط کارگران فراهم می شود.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه حمایت از کارگران نباید معطوف به یک هفته شود، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی به کارگران نباید فقط در هفته کارگر انجام شود، بلکه همه ما موظفیم در جهت حمایت از این قشر شریف جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم .

مختار احمدی با تأکید بر نقش مهم و موثر جامعه عظیم کارگری و کارفرمایی در خلق حماسه های ماندگار، تصریح کرد: کارگران، کارفرمایان و تعاونگران کشور نقش مهمی در تمام صحنه های انقلاب داشتند و امسال نیز با عزمی راسخ تر، همانند گذشته در صحنه تولید و ایجاد اشتغال پایدار خواهند درخشید.

وی افزود: اعتقاد داریم و باید برنامه‌های اجرایی هفته کارگر توسط تشکلات کارگری عملیاتی شود و در این راستا باید توان تشکلهای کارگری به صورت گسترده نشان داده شود و تمامی تشکل‌های کارگری در ستاد گرامیداشت هفته کارگر حضور یابند.

در این نشست دیدار با خانواده‌های شهدای کارگر، دیدار نمایندگان تشکل های کارفرمایی با نماینده ولی فقیه، دیدار با استاندار و مسئولین استانی، غبارروبی و گلباران مزار شهدا، سخنرانی مدیران در پیش از ایراد خطبه های نماز جمعه در مرکز استان و شهرستان های تابعه، رزمایش کمک های مومنانه به اقشار ضعیف با همکاری بسیج کارگری، بازدید از واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها و برگزاری مسابقات ورزشی کارگران از عمده برنامه‌های پیش بینی شده برای گرامیداشت هفته کارگر اعلام که به صورت مشترک با تشکلات کارگری، کارفرمایی و شرکای اجتماعی برگزار خواهد شد.

در این نشست مقرر شد به منظور برگزاری هرچه با شکوه تر برنامه های بزرگداشت هفته کارگر با رویکرد مردمی کردن آن کمیته های از جمله کمیته تشکل ها با محوریت خانه کارگر، انجمن صنفی کارفرمایان، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، کانون کارآفرینی و اتاق تعاون و کمیته بسیج مردمی با محوریت سازمان بسیج کارگری استان و با عضویت بسیج کارگری، بسیج اصناف و بسیج سازندگی و کمیته خانواده با محوریت سازمان بهزیستی با تمرکز بر زنان سرپرست خانوار و معلولین تشکیل شود.

در تقویم ایرانیان نیز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته کارگر نام‌گذاری شده و این روز برابر ماده ۶۳ قانون کار جزء تعطیلات رسمی همه کارگران مشمول قانون کار به شمار می‌رود.