برگزاری مرحله سوم قرعه‌کشی فروش یکپارچه خودرو

سومین مرحله قرعه کشی فروش خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صمت، با حضور نهاد‌های نظارتی برگزار شد.

 در این مرحله، قرعه کشی روش‌های فروش فوق العاده و پیش فروش، در طرح‌های عادی، جایگزینی خودرو‌های فرسوده و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت انجام شد.

نتایج قرعه کشی پس از تایید نمایندگان نهاد‌های نظارتی به شرط دریافت استعلام، ۲۲ شهریورماه در سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام می‌شود.

پس از اعلام نتایج در سامانه یکپارچه، مشتریان از طریق پیامک ارسال شده از سوی شرکت‌های خودروساز مبنا نیز می‌توانند از نتایج قرعه‌کشی آگاه شوند.

در این مرحله شش میلیون و ۵۲۲ هزار و ۶۴۸ نفر ثبت نام کردند که بیش از ۹۷ درصد متقاضی محصولات ایران خودرو و مابقی متقاضی محصولات شرکت‌های سایپا و آرین پارس موتور بودند.

گروه صنعتی ایران خودرو در این مرحله، ۲۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه از محصولات خود را در قالب فروش فوق العاده عادی، جایگزینی خودرو‌های فرسوده و طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت عرضه کرد.

همچنین ایران خودرو ۱۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه به روش پیش فروش در طرح‌های عادی، نوسازی خودرو‌های فرسوده و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تخصیص داده است.

گفتنی است؛ در این مرحله محصولات پژو ۲۰۶ تیپ دو، پژو پارس TU ۵، پژو پارس سال سفارشی با موتور XU ۷ P، تارا اتوماتیک، تارا دستی، دنا پلاس توربو شارژ، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک، رانا پلاس سقف شیشه‌ای و سورن پلاس عرضه شد.