بیش از ۴۵ هزار زائر در کرمانشاه اسکان یافتند

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: از ابتدای عملیات خدمت‌رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین بیش از ۴۵ هزار نفر در سطح استان اسکان داده شدند.

محمدباقر محمدی،با اشاره به ادامه ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به مرز خسروی و استان ایلام و بلعکس، اظهار کرد: از ابتدای عملیات خدمت‌رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین بیش از ۴۵ هزار نفر در سطح استان اسکان داده شدند.

محمدی تعداد آب معدنی توزیع شده طی روز گذشته را یک هزار بطری عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از ۸۰ هزار بطری آب معدنی، ۱۱ هزار و ۲۰۰ قرص نان، ۷۲۴ بسته غذایی ۷۲ ساعته در بین زائرین توزیع شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه مصدومین ناشی از گرمازدگی و گرفتار در تجمعات انبوه را بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: در درمانگاه منذریه حدفاصل بین مرز خسروی و شهر خانقین عراق همکاری‌های خاصی در راستای اعزام مصدمان ایجاد شده به طوریکه با اخذ مجوز طرف عراق نیروها و آمبولانس‌های خود را آن‌جا مستقر کرده‌ایم.

وی با اشاره به استقرار ۵ تیم امدادی در این درمانگاه، گفت: نزدیک به ۳۵ مصدوم ایرانی را بلافاصله از همین درمانگاه وارد پایانه بین‌المللی خسروی کردیم.

محمدی ادامه داد: بیش از ۳۰ هزار نفر از خدمات فرهنگی، آموزشی، فضای دوستدار کودک، خیمه‌های نماز و دیگر خدمات بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به تردد روان زائران در مرزهای کشور، گفت: اکثریت تصادفاتی که در حال حاضر در جاده‌ها شاهد هستیم مربوط به زوار برگشتی است، این زائران به دلیل حضور چند روزه در کشور عراق و نداشتن استراحت کافی دچار خواب‌آلودگی و خستگی هستند که به خاطر عجله برای بازگشت با توجه به شلوغی جاده‌ها منجر به حادثه می‌شوند.

محمدی از زائران خواست، حتما در بین راه در اردوگاه‌های جمعیت هلال احمر و همچنین موکب‌ها ساعاتی را استراحت کنند و بعد از آن ادامه مسیر بدهند.