تاثیر مطلوب ویتامین‌”ای” بر کاهش ابتلا به آلزایمر

رساناپرس_کارشناس ارشد تغذیه معاونت بهداشت استان کرمانشاه گفت: ویتامین‌ای یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است و نقش متفاوتی در بدن دارد این ویتامین به عنوان بهترین انتی اکسیدان محلول در چربی در پیشگیری از سرطان موثر است.

به گزارش رساناپرس، محمد سعید غلامی با بیان اینکه این ویتامین در فرآیند پیام رسانی سلول‌ها نقش دارد ادامه داد: به همین دلیل ویتامین‌ای از کاهش ابتلا به آلزایمر، پارکینسون، زوال عقل جلوگیری می‌کند و موجب بهبود عضلانی سالمندان می‌شود.

وی افزود: ویتامین‌ای به طور طبیعی در برخی مواد غذایی وجود دارد که به محافظت قلب و عروق و بهبود کبد چرب غیر الکی کمک می‌کند و مقادیر مناسب آن به سلامت اعضای بدن و پوست کمک می‌کند.
کارشناس ارشد تغذیه معاونت بهداشت استان کرمانشاه گفت: مغز‌ها همچون گردو، دانه‌ها، روغن آفتابگردان، تخمه آفتابگردان منبع غنی ویتامین‌ای است.
غلامی ادامه داد:این ویتامین‌ای در روغن آفتابگردان در دمای پخت و پز سالم می‌ماند، اما در اثر سرخ کردن تخریب می‌شود.
وی افزود: کمبود ویتامین‌ای به طور ثانویه به علت سو جذب چربی به دلیل عدم ترشحات صفراوی و پانکراس اتفاق می‌افتد.
کارشناس ارشد تغذیه معاونت بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه کمبود این ویتامین در جمعیت سالم به ندرت اتفاق می‌افتد گفت: سال‌ها طول می‌کشد تا عوارض کمبود این ویتامین بروز کند، اما به صورت اختلال در حس وضعیت، رفلکس تاندون، ضعف عضلانی ضعف بینایی و تغییر در تعادل دیده می‌شود.
غلامی با اشاره به عوارض مصرف زیاد این ویتامین افزود: دریافت بیش از حد آن می‌تواند اثر معکوس داشته باشد و سلامت قلب را تهدید کند به همین علت توصیه می‌شود از طریق منابع غذایی این ویتامین را دریافت کنیم و از مصرف مکمل ویتامین‌ای بدون تجویز پزشک اجتناب کنیم