تاکنون خاموشی برنامه‌ریزی‌ شده در کرمانشاه اعمال نشده است

رسانا پرس_ مدیرعامل شرکت برق استان کرمانشاه بیان اینکه تاکنون خاموشی برنامه‌ریزی‌ شده در استان اعمال نشده است، گفت: در صورت همکاری مشترکان، شرکت برق برنامه مدیریت اضطراری بار و اعمال خاموشی نخواهد داشت.

 

محمد مرادی مدیرعامل شرکت برق استان کرمانشاه گفت : با توجه به شروع فصل تابستان و افزایش دما مسلما استفاده شهروندان از سیستم‌های سرمایشی افزایش مصرف برق را به دنبال دارد که خوشبختانه از ماه‌های گذشته با برنامه‌ریزی وزارت نیرو، شرکت توانیر و شرکت‌های توزیع برق در استان‌ها تعداد ۱۰۰ برنامه جامع برای عبور موفق از پیک مصرف برق در تابستان سال جاری برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

وی این برنامه‌ها را در بخش‌های فنی، فرهنگی، تشویقی و…عنوان کرد و افزود: در قسمت فنی تعمیر ۱۰۰درصدی نیروگاه‌ها، به مدار آوردن نیروگاه‌های جدید اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و انتقال صورت گرفته و در بخش‌های تشویقی نیز برای تمامی مشترکان در تعرفه‌های مختلف از قبیل مشترکان صنعتی، کشاورزی، تجاری خانگی پاداش‌های خیلی خوبی منظور شده است.

مدیرعامل شرکت برق استان کرمانشاه در توضیح برنامه‌های تشویقی، تصریح کرد: در بخش کشاورزی، اگر کشاورزان در پنج ساعت از روز که از برق برای آبیاری استفاده نکنند در ۱۹ ساعت مابقی روز کل مصرف آن‌ها رایگان و مجانی خواهد بود و در بخش صنایع هم در صورت همکاری و عقد قرارداد با شرکت‌های توزیع پاداش‌های خوبی دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: در بخش خانگی هم اگر مشترکی مصرف خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهد به میزان کاهش هر کیلو وات ۵۰۰ تومان پاداش خواهند گرفت یعنی با مقداری مدیریت مصرف مشترکان می‌توانند بهای برق مصرفی خود را یک دوره رایگان و حتی با کاهش بیشتر مبالغی از شرکت برق پستانکار شوند.

مرادی در پایان از مشترکان خواست، ضمن رعایت مصرف بهینه برق به خصوص در ساعات اوج مصرف (از ساعت ۱۱ تا ۱۷ و همچنین از ساعت ۱۹ تا ۲۳) از وسایل برقی پرمصرف مانند ماشین لباس‌شویی، ظرف‌شویی، جاروبرقی و اتو و… استفاده نکنند تا انشاءالله با همکاری وزارت نیرو و شهروندان تابستان امسال را بدون محدویت و اعمال مدیریت بار سپری خواهیم کرد.