تحقق ۴۶ درصدی هدف‌گذاری‌ها برای اشتغالزایی در کرمانشاه

رسانا پرس_مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به افزایش ایجاد اشتغال در کرمانشاه از تحقق ۴۶ درصدی هدف‌گذاری‌ها برای اشتغالزایی در کرمانشاه طی ۶ ماه گذشته خبر داد

به گزارش رسانا پرس،مختار احمدی با اشاره به مسئله اشتغال در استان کرمانشاه، اظهار کرد: بر اساس تأکیدات بسیار برای اشتغالزایی و اشتغال پایدار برنامه‌ریزی‌هایی برای ایجاد شغل در سال جاری در نظر گرفته شد.

وی افزود: بر اساس هدف‌گذاری که برای سال ۱۴۰۱ انجام گرفت تلاش شد که حدود ۴۶ هزار فرصت شغلی برای استان کرمانشاه ایجاد شود که با توجه به آمار دریافتی میزان اشتغالزایی در استان مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۱ هزار و ۳۸۳ شغل در استان کرمانشاه فراهم شده، تصریح کرد: در این راستا تاکنون ۴۶ درصد از هدف‌گذاری مورد نظر محقق شده است که تا پایان سال نیز افزایش خواهد کرد.

احمدی به سهم شهرستان کرمانشاه در ایجاد اشتغال اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان کرمانشاه با اشتغالزایی برای هفت هزار و ۳۰۰ نفر بیشترین سهم در اشتغالزایی و شهرستان قصرشیرین نیز با تولید ۵۲۴ شغل کمترین سهم را داشته است.

وی بیان کرد: صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ۶ هزار و ۹۰۰ نفر، جهاد کشاورزی چهار هزار و ۱۰۰ نفر، کمیته امداد امام خمینی (ره) سه هزار و ۷۰۰ نفر، بهزیستی یک هزار و ۷۰۰ نفر، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یک هزار و ۳۰۰ نفر طی ۶ ماه گذشته اشتغالزایی داشته‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به نظارت‌های انجام شده تاکید کرد و گفت: در ۶ ماه گذشته با نظارت بر سامانه رصد مربوط به ثبت مشاغل تعداد یک هزار نفر مورد نظارت قرار گرفته و این نظارت‌ها همچنان ادامه خواهند داشت.

احمدی یادآور شد: سامانه رصد به منظور ثبت مشاغل و جستجوی شغلی راه‌اندازی شده که تاکنون یک هزار و ۳۰۰ نفر درخواست خود را در این سامانه به ثبت رسانده که با توجه به برنامه‌ریزی و تاکید استاندار کرمانشاه بر اشتغالزایی و به کارگیری نیروی انسانی در این سامانه در صورت نیاز دستگاه‌ها تا حد امکان نیروی کار مورد نیاز را از این سامانه انتخاب کنند