تحقق ۴ درصدی سند اشتغال استان در دو ماهه نخست سال جاری/ تخصیص تسهیلات ٧٧ میلیارد تومانی در حوزه مشاغل خانگی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به تحقق ۴ درصدی از تعهدات سند اشتغال استان در سال ۱۴۰۱، گفت: در حوزه مشاغل خانگی ٧٧ میلیارد تسهیلات در نظر گرفته شده که تا کنون ٨٠ درصد آن جذب شده است. 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به تحقق ۴ درصدی از تعهدات سند اشتغال استان در سال ۱۴۰۱، گفت: در حوزه مشاغل خانگی ٧٧ میلیارد تسهیلات در نظر گرفته شده که تا کنون ٨٠ درصد آن جذب شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به تحقق ۴ درصدی از تعهدات سند اشتغال استان در سال ۱۴۰۱، گفت: در حوزه مشاغل خانگی ٧٧ میلیارد تسهیلات در نظر گرفته شده که تا کنون ٨٠ درصد آن جذب شده است

به گفته مختار احمدی در راستای کاهش نرخ بیکاری، سند توسعه اشتغال استان در دو ماهه اول سال جاری با پیش بینی ۵۳ هزار فرصت شغلی از ۱ میلیون فرصت شغلی پیش بینی شده در کشور با تمرکز بر طرح زیست بوم ملی اشتغال کشور، حدود ۴ درصد محقق شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اشتغال‌های ایجادی در سامانه رصد ثبت می‌شود، افزود: این سامانه از ابتدای سال فعال است و دستگاه‌هایی اجرایی متولی اشتغال مانند جهاد کشاورزی و صمت و میراث فرهنگی و صنایع گردشگری، اشتغال‌های ایجادی را بر اساس کد ملی در سامانه ثبت می‌کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۷۷ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به استان اختصاص یافت که تاکنون، حدود ۸۰ درصد از این تسهیلات با پیش بینی ۱۸۰۰ فرصت شغلی جذب شده است.

مختار احمدی اضافه نمود: مجوز مشاغل خانگی به صورت بر خط صادر شده و برای طرح های مستقل تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و برای طرح های پشتیبان تا دو میلیاردتومان با اشتغال حداقل ۱۰ نفر تسهیلات با کارمزد ۴ درصد در نظر گرفته شده است.