تعرفه ثبت‌نام در کودکستان‌ها را آموزش و پرورش تعیین می‌کند

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت تمام پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک زیر نظر آموزش و پرورش قرار گرفته است، گفت: شهریه ثبت‌نام در کودکستان‌ها اعم از دولتی و غیردولتی توسط آموزش و پرورش تعیین می‌شود و این مراکز باید طبق مصوبه وضع شده تعرفه را از اولیا اخذ کنند.

«زهرا نجار»  افزود: متاسفانه شیوه نامه ثبت نام در کودکستان ها دیر از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده و به همین دلیل هنوز میزان تعرفه ثبت نام در این مراکز و مراکز آموزشی برای اولیا و مدارس مشخص نشده است.

وی گفت: طی ۲ هفته آینده در شورای آموزش و پرورش استان نرخ ثبت نام در کودکستان ها اعلام می شود و مطمئنا قیمت ها برحسب دولتی و غیر دولتی یا میزان خدماتی که به بچه ها ارایه می دهند، متفاوت خواهد بود.

نجار در ادامه گفت: از امسال پیش دبستانی ها و مهد کودک ها در قالب کودکستان یک برای بچه های چهار تا ۶ سال و کودکستان ۲ برای بچه های ۶ سال نام گذاری و به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی با اشاره به اهمیت زیاد آموزش کودکان قبل از ورود به مدرسه؛ از خانواده ها خواست حتما بچه های خود را در کودکستان ها ثبت نام کنند تا در زمان مدرسه به ویژه اول ابتدایی دچار مشکل نشوند.

کلاس کودکستان‌های مدارس دولتی در شیفت مخالف دانش‌آموزان برپا می‌شود

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پاسخ به سوال ایرنا، که آیا مدارس دولتی آن فضای بازی و سرگرمی و حتی آموزشی برحسب سن و سال کودکان چهار تا ۶ سال را دارند؟ گفت: در برنامه داریم کودکستان ها در مدارس دولتی در شیفت مخالف دانش آموزان برقرار کنیم تا با خیال راحت و در محیط آرام از تمام تجهیزات و امکانات برای شادی، بازی و آموزش استفاده کنیم.

وی همچنین در خصوص فعالیت کودکستان های غیر دولتی نیز توضیح داد: کودکستان های غیر دولتی و غیر انتفاعی فقط برای تعیین نرخ ثبت نام زیر نظر آموزش و پرورش نیستند بلکه مطالب درسی و آموزشی با نحوه خدماتی که بچه ارایه می دهند زیر نظارت است.

این مقام مسئول با بیان اینکه به طور مستمر کودکستان های غیر دولتی نظارت می شوند تاکید کرد تمام مطالب آموزشی کودکستان ها زیر نظر آموزش و پرورش قرار دارد و آنها سر خود نمی توانند کتاب و مطالب خود را به بچه ها آموزش دهند.

نجار در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهمترین برنامه های این معاونت آموزش و پرورش را در راستای اجرای عدالت آموزشی، راه اندازی کودکستان ها در تمام مناطق شهری و روستایی استان عنوان کرد.

امسال در حدود ۱۵ هزار کلاس درس در مدارس استان کرمانشاه ۳۷۰ هزار دانش آموز مشغول درس خواندن می شوند و برای تدریس آنها بیش از ۲۶ هزار معلم ساماندهی شده است.