تعطیلی پایگاه‌های تجمیعی “واکسیناسیون کرونا” در کرمانشاه/ مردم به مراکز بهداشتی مراجعه کنند

رسانا- معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه از تعطیلی تمامی پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در استان خبر داد و افزود: از این به بعد مردم جهت واکسیناسیون باید به مراکز بهداشتی شهری و روستایی مراجعه کنند.

به گزارش رسانا پرس ،دکتر سارا شاه آبادی با اعلام اینکه بیش از ۹۴٫۵ درصد جعیت بالای ۱۲ سال استان نوبت اول واکسن کرونا زده اند، گفت: همچنین بیش از ۸۵ درصد این جمعیت دوز دوم را هم دریافت کرده اند.

وی افزود: با توجه به این آمار عملا مراجعه به پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون کاهش چشمگیری یافته است.

شاه آبادی با اشاره به فعالیت تیم های سیار در سطح شهرستان های استان، گفت: فعالیت این تیم ها که خانه به خانه برای تزریق واکسن مراجعه می کنند نیز به خلوتی بیش از پیش پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون منجر شده است.

وی افزود: علاوه بر این، دستگاه هایی که محل راه اندازی پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون را در اختیار دانشگاه قرار داده بودند، در حال حاضر به آن نیاز پیدا کرده اند و همه این عوامل موجب شد که تمامی پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در استان را تعطیل کنیم.

شاه آبادی با تاکید بر استمرار روند واکسیناسیون در سطح استان، گفت: بعد از تعطیلی پایگاه ها، مردم باید جهت تزریق واکسن به مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه های سلامت شهری و خانه های بهداشت روستایی مراجعه کنند.

وی افزود: این مراکز در روزهای غیرتعطیل از ساعت هشت صبح تا ۱۴ ظهر آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

معاون مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: علاوه بر فعالیت این مراکز، این آمادگی را داریم که به درخواست هر نهاد و ارگانی تزریق دوزهای سوم و چهارم واکسن کرونا را با حضور در آن دستگاه و ارگان بصورت تجمیعی برای پرسنل آنها انجام دهیم.

شاه آبادی با اشاره به پایین بودن میزان واکسیناسیون در رده سنی پنج تا ۱۲ سال، گفت: در همین راستا از والدین تقاضا داریم فرزندان خود را جهت تزریق واکسن به مراکز و خانه های بهداشت بیاورند.

وی افزود: در خصوص آینده کرونا هنوز هیچ چیز قطعی وجود ندارد و نمی توان پیش بینی دقیقی در این زمینه داشت و تنها راهکار موثر مقابله با این بیماری انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی است.