تغییر ‏ساعت کاری ادارات ‎استان کرمانشاه از ۱۶ خرداد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف و حفظ پایداری شبکه توزیع برق استان در فصل گرما گفت: از روز دوشنبه 16 خرداد ساعت کاری ادارات استان کرمانشاه تغییر می‌کند.

 

 

«علیرضا مهرتاش» روز جمعه با تسلیت سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالگرد قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: از ۱۶ خرداد ماه ساعت کاری ادارات استان در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ساعت ۱۳:۳۰ و در روز پنجشنبه از ۶:۳۰ ساعت تا ۱۲:۳۰ ساعت خواهد بود.

وی تاکید کرد: این تغییر ساعت تا ۱۵ شهریور امسال برقرار خواهد بود.

به گفته‌ مهرتاش، به‌ استثنای دستگاه‌های خدمات‌رسان شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، خدمات شهری شهرداری‌ها، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، بیمارستان‌ها و آتش‌نشانی‌ها سایر ادارات دولتی استان مشمول این تغییر ساعت خواهند بود.

وی با بیان این‌که استانداری کرمانشاه از ۲۰ روز پیش تدوین برنامه مدیریت مصرف برق در ماه‌های گرم سال را آغاز کرده ‌است، گفت: ما پیشنهادات خود را در این زمینه به وزارت نیرو ارسال کرده‌ایم که همین پیشنهادات و توصیه‌ها مبنای عملکرد این وزارت‌خانه و سایر استان‌ها برای مدیریت مصرف برق در ماه‌های پیش رو قرار گرفته‌است.

مهرتاش عنوان کرد: هدف از تغییر ساعت کاری ادارات استان کرمانشاه ضرورت مدیریت مصرف برق، پیشگیری از خاموشی یا حوادث احتمالی، پایداری شبکه توزیع برق، مدیریت بهینه مصرف و کاهش بار شبکه و مصرف است.

توصیه‌های مهم استانداری به مدیران و دستگاه‌های اداری

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه در ادامه خطاب به دستگاه‌های دولتی استان تاکید کرد: تمام اداراتی که دارای مولد و ژنراتور برق و یوپی‌اس هستند لازم است از این منابع برق برای مصرف خود استفاده کنند.

وی گفت: تمام ادارات استان موظف‌اند که در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعت‌های غیراداری ۶۰ درصد از مصرف برق خود را نسبت به روزهای عادی کاهش دهند.

مهرتاش با تاکید بر ضرورت کاهش مصرف برق دستگاه‌های برودتی و سرمایشی ادارات و خاموش کردن آن‌ها در ساعت‌های غیرضرور گفت: همه دستگاه‌ها موظفند که مصرف برق به‌ویژه در حوزه روشنایی را مدیریت و از مصرف غیرضروری خودداری کنند.

به گفته‌ معاون استاندار، شرکت توزیع برق استان موظف است که در فواصل زمانی مشخص و به‌صورت دوره‌ای میزان مصرف دستگاه‌های مختلف را پایش و ادارات پرمصرف و کم‌مصرف را با هدف تنبیه (اخطار سپس قطع برق) و تشویق به استانداری معرفی کند.

مهرتاش همچنین تاکید کرد: صداوسیمای استان نیز موظف است که با همکاری شرکت توزیع برق نسبت‌به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی شهروندان گرامی و فرهنگ‌سازی در زمینه صرفه‌جویی در مصرف برق و مدیریت مصرف به‌صورت مستمر اقدام کند.

وی افزود: شرکت توزیع برق استان همچنین موظف است به ادارات پرمصرف اخطار دهد و در صورت تداوم مصرف و عدم رعایت الگوی مصرف نسبت‌به قطع برق آنها اقدام کند.