تمام انجمن‌ها و پیمانکاران ساخت و ساز باید ملزم به خرید تولیدات استانی شوند

رساناپرس_استاندار کرمانشاه گفت: به منظور کمک به تولید، رونق اقتصادی، اشتغال و همچنین عمران و آبادانی استان، تمام انجمن‌ها و پیمانکاران ساخت و ساز باید ملزم به خرید تولیدات استانی شوند.

بهمن امیری مقدم در شورای مسکن استان با اشاره به گردش مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی در سال در بخش مسکن استان افزود: این گردش مالی برای ۴ سال نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد که حجم بالایی از سرمایه را به دنبال خواهد داشت از اینرو تمام انجمن‌ها و پیمانکاران ساخت و ساز باید ملزم به خرید تولیدات استانی شوند زیرا با این کار هم اشتغال و رونق اقتصادی حاصل و هم اینکه عمران و آبادانی بیشتری برای استان محقق می‌شود.

استاندار کرمانشاه گفت: سالی ۳۰ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن در استان ساخته خواهد شد که در ۴ سال ۱۲۰ هزار واحد می‌شود، اما از متولیان راه و شهرسازی استان خواسته ایم با توجه به اینکه مردم استان مشکلات زیادی در بخش مسکن دارند تمهیدات لازم را برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد حتی بالاتر از سهیمه استان بیاندیشند.

وی با تاکید بر ساماندهی و مشخص نمودن وظایف کاری هر کدام از تعاونی‌های مسکن استان ادامه داد: ساماندهی تعاونی‌های مسکن استان برای جلوگیری ازفعالیت تعاونی‌های کم کار و مشکل دار و تبیین شرایط کاری برای دیگر تعاونی‌ها فعال الزامی است.

رئیس شورای مسکن استان تصریح کرد: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که تعاونی‌های کم کار ادامه فعالیت داشته باشند و اگر چنین موردی دیده شود حتما با دستگاه خاطی برخورد خواهد شد.

وی عنوان کرد: از دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم که هر چه سریعتر تعاونی‌هایی که به عهد خود با اعضا تعاونی خود عمل نکرده اند، تعیین تکلیف و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری کنند

استاندار کرمانشاه از متولیان دستگاه‌های خدمات رسان خواست که سریعاً به دنبال ایجاد زیرساخت‌های خدماتی مانند آب، گاز و برق در طرح‌های نهضت ملی مسکن در استان باشند و به هیچ عنوان این موضوع را به آینده موکول نکنند.