ثبت بیش از ۹۳ میلیون تردد در جاده‌های کرمانشاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۹۳ میلیون تردد در جاده‌های استان کرمانشاه انجام شده است

به گزارش رسانا پرس،به گفته فریبرز کرمی طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری ۹۳ میلیون ۲۴ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تردد ۷۲ میلیون و ۶۲۴ هزار تردد، شاهد افزایش ۲۹ درصدی تردد وسایل نقلیه هستیم.

وی گفت: ۱۳ میلیون و ۴۵۰ هزار خودرو سنگین در جاده‌های استان کرمانشاه تردد کرده‌اند که نسبت به سال گذشته در همین بازده زمانی با تردد ۱۱ میلیون و ۱۶۲ هزار خودرو سنگین از افزایش ۲۰ درصدی تردد خودرو های سنگین حکایت دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: با توجه به ایام اربعین حسینی (ع) و تردد زوار شاید افزایش ۳۰ درصدی تردد خودروهای سبک در محورهای مواصلاتی استان بودیم به نحوی که که ۷۹ میلیون و ۵۷۳ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه تردد کرده‌اند.

وی گفت: بیشترین تردد طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری در محور کرمانشاه به بیستون با تردد ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار به ثبت رسیده است و کمترین تردد هم مربوط به محور پاوه به روانسر با تردد ۴۸ هزار و ۲۶۰ هزار خودرو بوده است.

کرمی درباره تردد ورودی به استان کرمانشاه، گفت: طی ۶ ماهه سال گذشته ۵ میلیون و ۹۹۲ خودرو به استان وارد شدند، اما امسال ۷ میلیون و ۹۳۸ هزار خودرو وارد شده است و شاهد افزایش ۳۲ درصدی هستیم.

وی اظهار کرد: تردد خروجی وسایل نقلیه ۷ میلیون و ۹۹۷ هزار خودرو بوده که نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته با تردد ۵ میلیون ۹۲۵ هزار خودرو ۳۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کرمی در پایان، افزود: جاده‌های استان کرمانشاه با اقدامات ایمنی و انجام روکش آسفالت یکی از ایمن‌ترین جاده‌های کشور است که این اقدامات سبب کاهش ۶۱ درصدی تلفات جاده‌ای در ایام اربعین حسینی(ع) سال‌جاری شده است.