ثبت نام در مدارس کرمانشاه آغاز شد

رئیس ستاد ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آغاز ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس استان خبر داد

بهمن نریمانی با بیان اینکه ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد در مدارس آغاز شده، گفت: تمامی کلاس‌ اولی ها باید با همراه داشتن مدارک شناسایی شامل شناسنامه نوآموز کلاس اولی و شناسنامه و کارت ملی والدین، به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند.

وی اضافه کرد: نوآموزان کلاس اولی بعد از ثبت نام در مدارس برای ارزیابی سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی به پایگاه های سنجش سلامت ارجاع می‌شوند و پس از گذراندن این مرحله ثبت نام آنها در مدارس قطعی خواهد شد.

رئیس ستاد ثبت نام استان کرمانشاه افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید افزایش حدود ۱۲۰۰ نفری تعداد نوآموزان کلاس‌اولی استان را شاهد باشیم و حدود ۳۵ هزار دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس استان ثبت‌نام شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه کار ثبت نام دانش‌آموزان دیگر مقاطع در مدارس پس از اتمام امتحانات پایان سال و دریافت کارنامه نهایی خواهد شد، گفت: فقط برای ثبت‌نام دانش‌آموزان سه پایه اول، هفتم و دهم نیاز به مراجعه حضوری والدین به مدارس است.

رئیس ستاد ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به در نظر گرفتن اکیپ هایی برای نظارت بر فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس داشت و گفت: خانواده ها می توانند شکایات مرتبط با فرآیند ثبت نام دانش آموزان را با شماره تماس ۳۸۲۳۳۷۴۸ اعلام کرده و یا مراجعه به سایت شکایات آموزش و پرورش https://shekayat.medu.ir/ پیگیری کنند و ظرف مدت سه روز تا یک هفته پاسخ لازم را دریافت کنند.

وی ادامه داد: مدارس حق دریافت هیچ‌گونه وجهی، به‌ استثنای حق بیمه و پول کتاب را هنگام ثبت‌نام دانش آموزان ندارند و مدارس غیردولتی نیز تنها براساس الگوی شهریه مصوب، می‌توانند شهریه دریافت کنند که البته چون هنوز مبلغ شهریه های سال تحصیلی جدید اعلام نشده، مدارس باید بر مبنای شهریه های سال گذشته از دانش آموزان وجه دریافت کنند.

وی برآورد کرد در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۶۰ هزار دانش آموز در مدارس استان ثبت نام شوند.