جابه‌جایی بیش از ۳ میلیون تن کالا در کرمانشاه/ ۱۳ هزار کامیون باربری داریم

رسانا پرس_مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: طی ۵ ماهه سال‌جاری ۳ میلیون ۷۲۴ هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای جابجا شده است.

فریبرز کرمی اظهار کرد: طی ۵ ماهه سالجاری ۳ میلیون ۷۲۴ هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه جابجا شده است که نسبت به سال گذشته تناژ جابجایی کالا ۲ درصد افزایش داشته است.

وی تعداد حواله‌ها و بارنامه‌های صادر شده از ابتدای سال جاری را به ترتیب ۲۳۳ هزار و ۲۳۵ هزار اعلام کرد و گفت: بیشتر تناژ جابجایی کالا در سطح استان مربوط به شهرستان کرمانشاه با ۲ میلیون ۲۷۳ هزار تن است و سیمان ۷۱۶ هزار تن کالای اصلی جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: سیمان به‌صورت کیسه‌ای و فله، کلینگر، اوره، پلی‌اتیلن، چغندرقند، سنگ سنگبری، گازوئیل، مازوت، کنجاله؛ ۱۰ کالای عمده حمل شده در سطح استان کرمانشاه بوده است.

کرمی درباره تعداد رانندگان فعال حوزه حمل و نقل کالا، گفت: ۱۹ هزار و ۱۷۴ راننده در حوزه حمل و نقل کالا فعال هستند و تعداد کل ناوگان(کامیون) حمل و نقل کالا برون‌شهری ۱۳ هزار و ۲۱۵ خودرو است.

وی در پایان، افزود: رسیدگی به تخلفات حوزه حمل و نقل کالا در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۱، ۱۲ و ۱۴ با نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه انجام می‌شود و هموطنان، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.