جانشین فرمانده کل سپاه: احدی جرأت حمله به ایران را ندارد/ در اوج قدرت و بازدارندگی دفاعی هستیم

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از گذشت ۳۴ سال از پایان جنگ احدی جرئت نکرده است به طرف ایران شلیک کند، گفت: امروز در اوج قدرت و بازدارندگی دفاعی هستیم.

به گزارش رسانا پرس، دریادار پاسدار علی فدوی در مراسم گرامیداشت عملیات مرصاد که ظهر امروز در محل یادمان این عملیات برگزار شد اظهار داشت: زنده بودن همه ما در روند انقلاب اسلامی از اول نهضت تجلی داشت و همچنان ادامه دارد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: ان‌شاءالله همان‌طور که امام راحل(ره) وعده داد که “این انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن تحویل می‌دهیم”، با تحقق این وعده، حلاوت و شیرینی حکومت اسلامی به همه مردم دنیا چشیده خواهد شد.

سردار فدوی با اشاره به اینکه یکی از تجلیات بسیار بزرگی که بندگان خدا نیز نسبت به آن تکلیف دارند در انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، گفت: یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی نیز هشت سال دفاع مقدس با فراز و نشیب‌های بسیار آن است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس دنیا امیدوار بود که این جنگ غالب و مغلوب نداشته باشد و ادامه این روند مطلوب آن‌ها بود و برای آن زمینه‌سازی می‌کردند اما بعد از عملیات والفجر۸ متوجه شدند برنامه‌ریزی آن‌ها اشتباه است و این جنگ غالب و مغلوب دارد اما عراق نمی‌تواند غالب جنگ باشد.

جانشین فرمانده سپاه با یادآوری اینکه ۸۷ کشور از جمله آمریکا، شوروی و بیشتر کشورهای عربی بعد از جنگ گفتند عراق را در جنگ علیه ایران حمایت کرده‌اند عنوان کرد: دشمنان وقتی به هر دلیلی و با خون‌دل‌هایی که امام در داخل خورد، قطعنامه پذیرفته شد نتوانستند از خباثت‌های آخر نیز فروگذاری کنند.

سردار فدوی با ابراز اینکه در مرصاد تنها منافقان کوردل حضور نداشتند بلکه همه دشمنان حاضر بودند اما جلودار آن‌ها منافقان احمق بودند، گفت: چنانچه این تلاش مذبوحانه با موفقیت موجه می‌شد تمام کسانی که جنگ را بر انقلاب تحمیل کردند در واقع پیروز بودند.

وی با تصریح به اینکه اتفاقی که در تنگه مرصاد رخ داد یکی از برکات روزهای آخر جنگ است، اضافه کرد: چنانچه این احمق‌ها حمله نمی‌کردند خباثت و حملات آن‌ها پس از جنگ ادامه داشت و در شئون مختلف هر روز دیده می‌شد.

سردار فدوی خاطرنشان کرد: خداوند در این کمینگاه آن‌ها را در بر گرفت و خیل عظیمی از آن‌ها به درک واصل شدند و اگر برخی مقدمات در پاتاق فراهم بود نباید یک نفر از این جنایتکاران سالم خارج می‌شد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در جریان آمریکایی‌ها گفتند “بهنگام عمل کردن بسیار مهم است و اگر بهنگام عمل شود بهترین نتایج را می‌گیریم و اگر بهنگام نباشد از نتایج کم می‌شود” گفت: در مرصاد ضربه بسیار بزرگی بر منافقان وارد کردیم اما چنانچه همه چیز بهنگام بود و نیروها در پاتاق پیاده می‌شدند یک نفر از منافقان زنده نمی‌ماند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه افرادی که زنده ماندند از آن زمان تاکنون خباثت‌های فراوانی علیه ملت ایران به‌کار گرفتند، ادامه داد: منافقان زمانی که در عراق بودند به‌نوعی و اکنون که در آلبانی حضور دارند از طریق فضای مجازی برای تمام مسائل از جمله حجاب فتنه می‌کنند.

سردار فدوی با اشاره به تمرکز منافقان روی مسئله حجاب بیان کرد: این جنگ در تمام کشور گسترده است و در نوک پیکان این حمله منافقان قرار دارند.

وی با تأکید به اینکه وعده خداوند حق است و در وعده خدا تخلفی نیست، گفت: در تمام وعده‌ها خداوند برای بندگان شرط گذاشته است و هرچند همیشه کار بنده بر کار خدا مقدم است ولی هر وقت دستور خدا انجام شده است خداوند نتایج خوبی را رقم زده است.

سردار فدوی افزود: در ۴۳ سال بعد از انقلاب غیر از این نبوده و به‌خاطر اینکه به تکالیف خود عمل کردیم این نتایج رقم خورده و سربلند، سرافراز و محکم ایستاده‌ایم؛ به این صورت که دشمن مجبور است در مقابل ایران و انقلاب اسلامی توانی ایجاد کند که ما علیه او اقدام نکنیم و این مرحله سوم قدرت است که در طول تاریخ معدود ابرقدرت‌ها به آن دست پیدا کردند.

وی با ابراز اینکه دو مرحله قبل بازدارندگی و دفاع بود و تعداد محدودی از کشورها قادر به دفاع از خود هستند، گفت: انقلاب اسلامی در دهه ۶۰ به دنیا ثابت کرد که قدرت دفاع از خود را به‌نحو احسن دارد و در دهه ۷۰ به دنیا اثبات شد و بیگانگان اعتراف کردند که انقلاب اسلامی قدرت بازدارندگی در مقابل تمام دشمنان از آمریکا تا خبیث‌های کوچک را دارد.

سردار فدوی اضافه کرد: به آن‌ها اثبات شد اگر اقدام نظامی و سخت علیه جمهوری اسلامی داشته باشند ضرر آن از نفعش بیشتر است و برای همین بعد از ۳۴ سال از پایان جنگ کسی جرئت نکرده است به‌طرف ایران شلیک کند و این نشانه قدرت بازدارندگی است.

وی با بیان اینکه مرحله سوم که بالاتر از بازدارندگی است قدرت اقدام ابتدایی است، عنوان کرد: دشمنان انقلاب قبول دارند که ما در مرحله سوم قرار داریم و آن‌ها باید به‌دنبال کسب توان بازدارنده باشند که ما علیه آن‌ها اقدام نکنیم و بالاترین مسئولان آمریکا به این اعتراف کرده‌اند و این اعتراف خواست خداست.

سردار فدوی عنوان کرد: آمریکایی‌ها در مرحله ناچاری به این موضوع اعتراف کرده‌اند به‌طوری که وزیر اوباما اعتراف می‌کند که “ما و هم‌پیمانانمان به‌دنبال ایجاد توانی هستیم که در مقابل ایران بازدارنده باشد.” و رئیس‌جمهورشان اعتراف می‌کند “به‌دنبال از بین بردن نظام سوریه بودیم اما نتوانستیم زیرا ایران نخواست”.

وی گفت: بر اساس قاعده‌ای که خداوند در قرآن کریم مشخص کرده است و اگر با بصیرت امامین انقلاب عمل کنیم؛ خداوند برای بندگان تکالیف سختی مشخص نکرده است و بندگان باید بفهمند و بصیرت داشته باشند و به تکالیفی که خدا مشخص کرده است تا پای جان مصرّ باشند آن‌چنان که بعد از پیروزی انقلاب تاکنون این‌گونه بوده است.

سردار فدوی با تصریح به اینکه در مرصاد انجام تکالیف به بهترین وجه تجلی پیدا کرد و وعده خداوند همچون تمام تاریخ محقق شد، متذکر شد: اگر در برخی از زمینه‌ها مشکل داریم به این دلیل است که براساس قاعده تنظیم‌شده از سوی خداوند عمل نکرده‌ایم.

وی با تأکید به اینکه “چنانچه به دستور خداوند عمل نکنیم به‌معنی این است که به خود واگذار شده باشیم” گفت: در جنگ سخت که بسیار سخت‌تر است براساس قاعده الهی عمل کردیم تا در برابر دشمن متجاوز پیروز شویم.

سردار فدوی همچنین با تأکید به اینکه “باید خیلی تلاش کنیم و خیلی صریح به قاعده خداوند عمل کنیم” گفت: توقف جنگ و قطعنامه خواسته تمام دنیا بود و امام که قطعنامه را پذیرفت، دشمنان خباثت خود را با حداکثر ممکن شروع کردند.

وی با یادآوری اینکه پس از قبول قطعنامه تهاجم آخر دشمن رخ داد که از شمال‌غرب تا شلمچه را در بر گرفت، ادامه داد: دلدادگان انقلاب اسلامی و رزمندگان به جوش و خروشی ارزشمند آمدند که هشت سال تجربه و قوت پشت آن بود و طی چند روز طومار تمام دشمنان را چنان بستند که بعد از ۳۴ سال فکر تهاجم را هم نکرده‌اند.

سردار فدوی بیان کرد: امروز یکی از روزهای تجلی شور و طوفانی است که دلدادگان انقلاب پیاده کردند و آن‌چنان در این تنگه خروشیدند و تنگه‌ای را یادآوری کردند که خداوند وعده داده برای جهنمیان آماده کرده است.

وی افزود: اکنون تمام دنیا اذعان دارند قدرت نظام به‌خاطر این قاعده قرآنی است و باید از این الگو درس بگیریم که وعده خدا در تمام زمینه‌ها حق است و باید به آنچه خدا گفته است عمل کنیم و مطمئن باشیم که خداوند به وعده خود عمل می‌کند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: هرچند هم‌اکنون در امور اقتصادی و تهاجم فرهنگی با مشکل مواجه هستیم اما چنانچه طبق دستورات خداوند عمل کنیم به‌قدری سریع مشکلات رفع می‌شود که فراموش می‌کنیم مشکلاتی وجود داشته است.

سردار فدوی با تصریح به اینکه “باید به‌برکت انقلاب اسلامی، امامین انقلاب، شهدا و وعده‌های خداوند که حق است، مصمم باشیم” عنوان کرد: در تمام امور مربوط به بندگان دستورالعمل و قاعده مشخص شده است که باید به آن عمل کنیم که دیگر نگران امور کنونی نباشیم و از طرفی در هر روز از روزهای سال و مکان‌های مختلف چهره‌های بزرگی پیشِ‌روی ماست که هرکدام حجت خداوند هستند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه “این قدرت بسیار بزرگی است و ما انتقال از نسل‌های قبل به جدیدترین نسل را به‌خوبی انجام دادیم” گفت: افرادی که سال‌های بعد از جنگ به دنیا آمدند وقتی قرار شد هزاران کیلومتر دورتر از خانه به میدان آیند، وارد میدان شدند و به‌عنوان شهدا و رزمندگان مدافع حرم با احمق‌هایی که به اسم دین می‌جنگیدند، به مقابله برخاستند زیرا این تهدید و فشار سختی بر دنیای اسلام بود.