جذب ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه در کرمانشاه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: از سهمیه 1336 میلیارد تومانی استان کرمانشاه از تسهیلات موضوع بند ب تبصره 16 قانون بودجه تاکنون 300 میلیارد تومان جدب شده است.

به گزارش رسانا پرس، مختار احمدی در نهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که به ریاست استاندار کرمانشاه با دستور کار آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات  اشتغالزا موضوع بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱  ویژه دستگاه های حمایتی کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی در محل سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، گفت: ۲۳ درصد اعتبارات تخصیص یافته موضوع بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ ویژه دستگاه های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در استان کرمانشاه به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان جذب شده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ادامه افزود: ۴۲ درصد از اعتبارات تخصیص یافته به استان ویژه مددجویان کمیته امداد امام (ره) به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان و ۴۶ درصد ویژه مدد جویان بهزیستی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان جذب شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ ظرفیتی مناسب برای ایجاد اشتغال در کسب و کارهای خرد می باشد تاکید کرد: بر طرح های که از تسهیلات موضوع بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه به صورت موردی توسط کارشناسان ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان های تابعه، نماینده بانک های عامل، دستگاه صادر کننده مجوز و دستگاه های حمایتی نظارت خواهد شد و از طرح های نظارت شده، تاکنون ۹۸ درصد مورد تائید قرار گرفته اند.

استاندار کرمانشاه در این نشست با ایزار امیدواری از اینکه همه اعضای کارگروه اشتغال دغدغه اشتغال دارند، اظهار نمود: مدیران دستگاه اجرایی موظف هستند تسهیلات تامین مالی طرح های اقتصادی مصوب ویژه سفر ریاست محترم جمهوری به استان کرمانشاه را روزانه رصد و مستمرا شخصا پیگیری نمایند.

بهمن امیری مقدم در ادامه با بیان اینکه در بحث جذب تسهیلات مدیران بانک های عامل استان که بهترین عملکرد را داشته اند مورد تشویق قرار می گیرند، ادامه داد:  بانک ها در جذب تسهیلات هرچه به صورت سیستمی عمل نمایند روند پرداخت ها تسهیل خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت جذب به موقع اعتبارات استان خطاب به مدیران تاکید کرد: باید تلاش کنید که جذب اعتبارات استان در سطح عالی و به موقع باشد و جذب اعتبارات در روند ایجاد اشتغال برای جوانان هم تاثیرگذار باشد از این رو تلاش برای این مهم را یک فرصت برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بدانید.

مقام عالی استان همچنین با تاکید بر تخصیص تسهیلات و وام های اشتغالزایی به افراد توانمند و ایجاد سرمایه گذاری به معنای واقعی گفت: از سرمایه گذاری های واقعی با حضور افراد توانمند برای ایجاد اشتغال جوانان به شدت حمایت خواهیم کرد.

امیری مقدم در ادامه با اشاره به تصویب منطقه آزاد قصرشیرین، این موضوع را گامی بسیار مهم برای رونق اقتصادی و تاثیرگذار در اشتغال جوانان استان برشمرد و بر ایجاد اشتغال جوانان و شکوفایی بخش اقتصادی استان تأکید نمود.