جولان آنفلوآنزا در کرمانشاه/ پیشنهاد تعطیلی مدارس داده شده است

رساناپرس_معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: درخواست تعطیلی مدارس به مدت یک هفته داده شده، اما با تعطیلی مدارس ممکن است به صورت محدود کاهش بیماری آنفلوآنزا را داشته باشیم ولی در واقعیت اتفاق خاصی نمی‌افتد، بنابراین بیشتر توصیه ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

پرویز صوفیوند معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران در خصوص شیوع بیماری آنفلوآنزا در استان، اظهار کرد: در مهرماه سال گذشته تعداد مراجعین به بیمارستان محمد کرمانشاهی بابت بیماری آنفلوآنزا حدود ۱۵۰ نفر بوده، امسال به ۲۲ هزار نفر رسیده این عدد خود بیانگر چگونگی شیوع بیماری است.

وی ادامه داد: امسال بیماری آنفلوآنزا به صورت وسیع در سطح جامعه به‌خصوص بین کودکان شیوع پیدا کرده که دلیل آن بیشتر به عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برمی‌گردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: طی دو سال گذشته به علت بیماری کرونا اصول بهداشتی بیشتر رعایت می‌شد و مدارس هم به شکل حضوری تعطیل بود، لذا استفاده از ماسک و شستن دست‌ها در جلوگیری از انتقال بیماری آنفلوآنزا بسیار تأثیرگذر است.

وی در خصوص تعطیلی مدارس، اضافه کرد: درخواست تعطیلی مدارس به مدت یک هفته داده شده، اما با تعطیلی مدارس ممکن است به صورت محدود کاهش بیماری را داشته باشیم ولی در واقعیت اتفاق خاصی نمی‌افتد چون الان جامعه درگیر چهار نوع بیماری آنفلوآنزا است و ویروس ها در حال جولان هستند، بنابراین بیشتر توصیه ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

صوفیوند ادامه داد: آنفلوآنزا بیماری ویروسی است و اصلا نیازمند آنتی‌بیوتیک نیست چون این نوع داروها هیچ جایگاهی در درمان بیماری ندارد.