حوادث ناشی از کار امسال جان ۱۲ کرمانشاهی را گرفت

رسانا پرس- به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون ۱۲ نفر شامل ۱۱ مرد و یک زن بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند و در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شدند.

دکتر «سلیم خانی»  گفت: این تعداد مرگ و میر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که آمار متوفیان ۱۸ نفر شامل ۱۷ مرد و یک زن بود، کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه مصدومان ناشی از حوادث کار در پنج ماه سپری شده از سال جاری در استان کرمانشاه به ۲۶۰ نفر رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، افزود : آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با ۲۶۰ مورد شامل چهار زن و ۲۵۶ مرد نسبت مدت مشابه سال قبل (پنج ماهه ۱۴۰۰) که ۲۳۳ مورد شامل پنج زن و ۲۲۸ مرد بود، افزایش داشته است.

دکتر خانی گفت: در پنج ماه سپری شده از سال جاری هفت نفر از قربانیان حوادث کار به دلیل اصابت جسم سخت، چهار نفر بر اثر سقوط از بلندی و یک نفر بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.

تمام شهرستان‌های استان به سالن تشریح مجهز شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه تمام شهرستان‌های استان به منظور کاهش مدت زمان اعلام نتایج کالبدگشایی به سالن تشریح مجهز شد، گفت: پزشکی قانونی استان در حال ارائه خدمات صادقانه به مردم استان است و با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم زمان پاسخ‌دهی علت فوت و کمیسیون‌ها را به حداقل برسانیم و در سال‌های اخیر ایده‌های بسیار خوبی در پزشکی قانونی استان از جمله مجهز شدن تمام شهرستان‌ها به سالن تشریح جهت خدمات‌رسانی بهتر به مردم استان و کاهش مدت زمان اعلام نتایج کالبدگشایی اجرا شده است.

دکتر خانی راه‌اندازی مرکز رادیولوژی پزشکی قانونی استان را از دیگر اقداماتی دانست که در بحث شناسایی تخلفات در حوزه تصادفات ساختگی یا بررسی اجساد گلوله خورده انجام شده است و در ادامه اظهار امیدواری کرد دانشگاه علوم پزشکی شرایطی را فراهم سازد تا دانشجویان اینترن و طرح پزشکی، مشتاق به فعالیت در پزشکی قانونی باشند.