خرید مرغ مازاد با قیمت مصوب از تولیدکنندگان در استان کرمانشاه  

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: شرکت پشتیبانی امور دام این سازمان از طریق اتحادیه‌ها با انعقاد قرارداد ضمن تأمین نهاده‌ها با هدف ذخیره و منجمد‌سازی، مرغ مازاد را با نرخ مصوب از تولید کنندگان خریداری خواهد کرد.

 

 

شهریار قاسمی اظهار کرد: در راستای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و عادلانه توزیع شدن آن، دولت بسته‌های حمایتی برای تولیدکنندگان در نظر گرفته است.

وی با اشاره به بسته حمایتی دولت در رابطه با تولیدکنندگان بخش دام و طیور، عنوان کرد: وزارت جهادکشاورزی با تفاهمنامه‌های که با بانک کشاورزی منعقد کرده تسهیلات خوبی را در اختیار تولیدکنندگان بخش دام و طیور قرار می‌دهد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سود و کارمزد این تسهیلات بین ۱۰ تا ۱۵ درصد اعلام کرد و افزود: تولیدکنندگان بخش دام و طیور از این فرصت استفاده کنند و در سامانه سیستم یکپارچه اعتباری وزارت جهاد کشاورزی، سیتا ثبت‌نام کنند و و پس از صدور تاییدیه آن توسط مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها براساس پروانه بهره‌برداری؛ برای دریافت تسهیلات به بانک ارجاع داده می‌شوند.

به گفته قاسمی شرکت پشتیبانی امور دام کشور هم با تولیدکنندگان گوشت مرغی قراردادی انعقاد کرده که در قبال آن نهاده تحویل مرغداران خواهد داد و مرغ تولیدی آن‌ها را با نرخ روز و مصوب خریداری می‌کند که در این راستا شرکت پشتیبانی امور دام این سازمان نیز از طریق اتحادیه‌ها با انعقاد قرارداد ضمن تأمین نهاده‌ها با هدف ذخیره و منجمد‌سازی، مرغ مازاد را با نرخ مصوب از تولید کنندگان استان خریداری خواهد کرد.

وی افزود: مرغداران استان بدون هیچگونه نگرانی نسبت به جوجه‌ریزی‌ در مرغداری‌های خود اقدام کنند و دولت در این زمینه همراه آن‌ها خواهد بود.