درصورت همکاری با توزیع برق استان: برق کشاورزان کرمانشاهی رایگان می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: برق مشترکان بخش کشاورزی در استان کرمانشاه، به منظور قدردانی و جبران زحمات و همکاری کشاورزان در مدیریت مصرف برق، در فصل تابستان امسال رایگان شد.

 

 

مهندس محمد مرادی مدیرعامل این شرکت بیان کرد: تجربه سال‌های اخیر در مدیریت مصرف برق نشان داده بخش کشاورزی نقش مهمی در اجری این برنامه‌ها دارند و لذا به منظور قدردانی و جبران زحمات و همکاری کشاورزان در مدیریت مصرف برق در تابستان سال ۱۴۰۱، امکان بهره مندی مشترکان بخش کشاورزی از برق رایگان در صورت همکاری با صنعت برق فراهم شده است.

وی افزود: با توجه به ضرورت استفاده از ظرفیت شهروندان در تحقق برنامه های مدیریت مصرف، شرایط در نظر گرفته به گونه‌ای است که کلیه کشاورزان می‌توانند با استفاده نکردن از برق چاه‌های کشاورزی به مدت پنج ساعت در بازه زمانی ۱۲ ظهر تا ۱۸ عصر(که در تفاهمنامه همکاری درج می‌شود) و انتقال زمان آبیاری به دیگر ساعات، در بقیه ساعات شبانه روز از برق رایگان استفاده کنند.

وی ادامه داد: آبیاری نکردن در ساعات گرم روز، یکی از اصول علمی کشاورزی است چرا که در این ساعات به دلیل گرمای هوا و تبخیر زیاد، ضمن اتلاف منابع آب و انرژی، باعث آسیب به گیاهان نیز می‌شود.

مرادی گفت: کشاورزان کرمانشاهی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن‌های ۰۸۳۳۸۲۳۵۱۶۰ (مشترکین-دفتر مدیریت مصرف) تماس حاصل کرده و ضمن کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تفاهمنامه همکاری و عقد آن، از برق رایگان در ماه‌های خرداد تا شهریور بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: تمام اقدامات صرفه جویی انجام شده در بخش های مختلف، به ویژه کشاورزی به منظور اعمال توصیه‌های مدیریت مصرف برق و در جهت حفظ و پایداری شبکه برق و استمرار خدمات رسانی مطلوب به شهروندان در استان کرمانشاه است