دستگاه‌های دولتی کرمانشاه زمین مازاد را در اختیار طرح ملی مسکن قرار دهند

ایرسا- استاندار کرمانشاه گفت: زمین‌های مازاد دستگاه‌های استان باید به طرح ساخت مسکن اختصاص داده شود، فرمانداران پیگیر این موضوع باشند.

به گزارش رسانا پرس، بهمن امیری‌مقدم امروز در جمع اصحاب رسانه در توضیح آخرین اقدامات طرح ملی مسکن در استان، اظهار کرد: اجرای این طرح از اولویت‌های کاری استان است.

وی با تأکید بر اینکه مراحل قانونی اختصاص زمین برای اجرای طرح ملی مسکن در کرمانشاه باید هر چه زودتر انجام شود، گفت: از این پس اداره‌ها مجاز به فروش خانه‌های سازمانی نیستند، بلکه باید تخریب و در قالب مجتمع‌های ساختمانی استفاده شوند تا بخشی از کمبود زمین برای اجرای این طرح بزرگ برطرف شود.

استاندار کرمانشاه متذکر شد: هر فرماندار باید در حوزه شهری با همکاری راه و شهرسازی پیش‌بینی زمین را برای اجرای این طرح ملی در شهرستان داشته باشد.

وی ادامه داد: زمین‌های مازاد دستگاه‌های استان باید به طرح ساخت مسکن اختصاص داده شود تا متقاضیان به مسکن مورد نیاز برسند، فرمانداران و دستگاه اجرایی استان پیگیر این موضوع باشند.

امیری‌مقدم با بیان اینکه سود ساخت پروژه‌های مسکن در طرح نهضت ملی مسکن باید به جیب مردم استان کرمانشاه برود، افزود: مصالح، کارگر و پیمانکار مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن باید از داخل استان تامین شود.

وی یادآور شد: خطاهای مسکن مهر گذشته نباید در ساخت مسکن‌های جدید تکرار شود، بنابراین تمام سازمان‌ها و دستگاه‌ها مرتبط باید در حوزه کاری خود در طرح نهضت ملی مسکن موانع موجود را به‌سرعت رفع کنند.

استاندار کرمانشاه بر جلب تعاون‌های مسکن در اجرای طرح ملی مسکن تأکید کرد و از دستگاه‌های خدمات‌رسان خواست همزمان با آغاز اجرای طرح ملی مسکن زیر ساخت‌های مورد نیاز در آن مناطق را ایجاد کنند.