دستگیری ۱۱۶ شکارچی غیرمجاز در کرمانشاه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری ۱۱۶ شکارچی غیرمجاز در کرمانشاه طی شش ماهه امسال خبر داد.

آزاد شیخ ویسی ، با بیان اینکه نیمه اول امسال ۹۴ مورد تخلف شکار و صید غیرمجاز در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان رخ داده، افزود: ۱۱۶ متخلف در این زمینه دستگیر و برای آنها در مراجع قضایی پرونده تشکیل شد.

وی ادامه داد: از این متخلفین ۴۰۷ قطعه آبزیان، ۶۶ قطعه پرنده( عمدتا فاخته، کبک و تیهو) و ۳۳ راس پستاندار (عمدتا گزار، تشی و خرگوش) کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه همچنین از کشف ۳۶ مورد تخلف شروع به شکار و جلوگیری از بروز آن توسط یگان حفاظت در مناطق تحت مدیریت محیط زیست خبر داد و خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۵ قبضه سلاح مجاز و غیرمجاز نیز از شکارچیان کشف و ضبط شده است.

به گفته شیخ ویسی، در این مدت ۲۱۱ قطعه پرنده زنده‌گیری شده نیز در کرمانشاه کشف و ضبط شده است.

وی اشاره‌ای هم به وضعیت آتش‌سوزی‌های رخ داده در مناطق تحت مدیریت محیط زیست در نیمه اول امسال داشت و عنوان کرد: خوشبختانه امسال با کاهش قابل توجه وقوع آتش سوزی مواجه بودیم، بگونه‌ای که تنها شش هکتار از مناطق تحت مدیریت محیط زیست در دو منطقه پاوه و قلاجه دچار آتش‌سوزی  شد که در کوتاه‌ترین زمان خاموش شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به وسعت حدود ۲۵۰ هزار هکتاری مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان کرمانشاه، افزود: تنها با حدود ۶۰ تا ۶۵ نیروی محیط بان از این مناطق حفاظت می‌کنیم که این تعداد پایین‌تر از استانداردها است.