اولین دمای زیر صفر امسال به ثبت رسید

رساناپرس_دمای هوای استان کرمانشاه با رسیدن به اواسط آبان ماه رنگ و بوی کاملا پاییزی گرفته و با کاهش محسوس دما در برخی نقاط استان به زیر صفر رفت.

با کاهش محسوس دمای هوا چهره پوشش شهروندان نیز تغییر کرده و مردم مجبور به استفاده از لباس های گرم شده و برخی از شهروندان کرمانشاهی نیز مجبور به استفاده از سامانه های گرمایشی در منازل و محل کار خود شده اند.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در پنج شهر کرمانشاه، اسلام آباد غرب، سنقر، کنگاور و کوزران در استان به زیر صفر رفت که این روند کاهشی فردا نیز تداوم خواهد یافت.

«سعید قاسمی» افزود: شهرهای سنقر و کنگاور با سه درجه زیر صفر بیشترین کاهش دما را در بین شهرهای استان داشتند و کوزران و اسلام آباد غرب با ۲ درجه زیر صفر و کرمانشاه با یک درجه زیر صفر در رتبه های بعدی سردترین شهرهای استان بودند.

وی افزود: طی همین مدت قصر شیرین نیز با ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین نقطه استان بود.

قاسمی اضافه کرد: در ادامه شرایط پایدار حاکم در منطقه، امروز نیز پدیده جوی قابل ذکری برای سطح استان پیش بینی نمی شود و به دنبال این وضعیت، امواجی ناپایدار از روز سه شنبه تا پایان هفته، جو استان را تحت تاثیر داده و علاوه بر رشد ابر و در بعضی ساعات وزش باد، ممکن است بارش های ضعیف و پراکنده ای نیز برای سطح استان در پی داشته باشند.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه یادآور شد: احتمال این بارش ها در روزهای سه شنبه و جمعه بخصوص در مناطق کوهستانی بیشتر به نظر می رسد ضمن آنکه متوسط دمای هوا که تا روز سه شنبه تغییرات چشمگیری نخواهد داشت؛ از روز چهارشنبه تا پایان هفته، به طور نسبی افزایش پیدا می کند.

به گزارش ایرنا، اداره‌ کل هواشناسی کرمانشاه دارای ۲۴ ایستگاه هواشناسی است که از این تعداد پنج ایستگاه (سینوبتیک) اصلی است.