دیدار هیات رئیسه دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه

رسانا پرس-دکتر محمدی رئیس دانشگاه به همراه اعضای هیات رئیسه، امروز با حجت الاسلام والمسلمین غفوری نماینده ولی فقيه در استان و امام جمعه کرمانشاه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش رسانا پرس- حجت الاسلام والمسلمین غفوری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهارداشت: شهادت جمعی از مستشاران نظامی ایران در سوریه به دست رژیم منحوس صهیونیستی را تسلیت عرض می کنم.

حجت الاسلام غفوری افزود: بی شک مسیر مبارزه و استقامت و ایستادگی در برابر کفر و ظلم و جبهه باطل ،مسیر ایثار،از خودگذشتگی، فداراکاری و شهادت طلبی است.

وی افزود: خدمت به مردم از عبادت های بسیار مهم است، همکاری و تلاش بی وقفه کادر بهداشت و درمان در ایام نوروز در حوزه های مختلف بسیار ارزشمند و قابل تحسین است و آمار ارائه شده در اورژانس و بیمارستانها بیانگر خدمات ارائه شده به مردم در ابتدای امسال است.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه سطح کار پزشکی و درمانی در کشور ما به خاطر برکات انقلاب اسلامی در یک سطح مطلوب قرار دارد و در بحث توریسم سلامت در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم.

حجت‌الاسلام غفوری اظهار کرد: انقلاب اسلامی در احداث مراکز درمانی تخصصی و مهم در کشور و در استان و در تربیت نیروی کارآمد و متخصص سرمایه گذاری بسیار خوبی داشته ایم و این شرایط را باید ارتقا دهیم.

وی افزود: همچنین توجه به موازین اسلامی و عفاف و حجاب در بیمارستانها و مطب ها از جمله مواردی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه دکتر محمدی رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی استان در ایام تعطیلات نوروز امسال بسیار پر تلاش تر و فعال تر از سال های گذشته در خدمت مردم بود و تمام بیمارستانها و اورژانس های جاده‌ای و شهری استان در این ایام در حال انجام وظیفه بودند.

دکتر محمدی افزود: در این مدت در حوزه اورژانس و فوریت ها حدود ۴۷۰۰ ماموریت در استان ثبت شده است که از این تعداد حدود ۱۰۰۰ ماموریت ترافیکی و حدود ۳۷۰۰ ماموریت غیر ترافیکی بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین حدود ۱۳۰ هزار مراجعه کننده در بیمارستانها داشته ایم که از این تعداد ۳۲ هزار نفری بستری و بقیه به صورت سرپایی در اورژانس درمان شده اند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: در حوزه نظارت های بهداشتی نیز ۵۲ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۱۶ هزار و ۵۰۰ بازدید از سیستم آبرسانی استان به ویژه در روستاها صورت گرفته است.

دکتر محمدی گفت: با توجه به زحماتی که همکاران در این ایام داشته اند خوشبختانه تعداد فوتی ها و هم مصدومین ترافیکی و غیر ترافیکی در استان کمتر از میانگین کشوری بوده است.