دید افقی در قصرشیرین به ۲ هزار متر کاهش یافت

                امیرپرویز نجف گفت دید افقی ناشی از گرد و غبار هم اکنون در شهرستان مرزی قصرشیرین هشت هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰هزار متر) کمتر اس. وی اظهار داشت: دمای فعلی هوای قصرشیرین ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی موجود در هوا […]

 

 

 

 

 

 

 

 

امیرپرویز نجف گفت دید افقی ناشی از گرد و غبار هم اکنون در شهرستان مرزی قصرشیرین هشت هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰هزار متر) کمتر اس.

وی اظهار داشت: دمای فعلی هوای قصرشیرین ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی موجود در هوا نیز ۱۳ درصد است

رئیس اداره هواشناسی قصرشیرین در ادامه گفت: بیشینه باد طی ۲۴ ساعت گذشته ۹متربرثانیه معادل ۳۲کیلومتر بر ساعت است و طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی تا سه روز آینده شاهد حضور ریزگردها بر منطقه خواهیم بود.

نجفی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین ۴۷روز درگیر غبار بوده که شامل ۱۸ روز در فروردین و ۱۸روز در اردیبهشت و ۱۱ روز در خرداد ماه است، همچنین پارسال در مجموع این شهرستان ۷۵روز غبارآلود بود که این پدیده تهدیدی برای سلامت مردم و محیط زیست است.

استان کرمانشاه در چند سال گذشته با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت به ویژه مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب را کلافه کرده است.

این پدیده نه تنها عوارض جسمی زیادی به مردم استان تحمیل کرده که حتی با بستن منافذ برگ های درختان بلوط، ‌به شدت به جنگل‌های زاگرس هم آسیب زده است.